Facebook Google+ Twitter

Związki chcą zwiększenia płacy minimalnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 11:30

Przedstawiciele związków zawodowych domagają się, by rząd przedstawił propozycje w sprawie podwyższenia płacy minimalnej do połowy przeciętnego wynagrodzenia. OPZZ chce poruszyć tę sprawę podczas dzisiejszego posiedzenia prezydium Komisji Trójstronnej.

Gdyby minimalna płaca stanowiła połowę przeciętnego wynagrodzenia wyniosłaby 1556 złotych a nie jak obecnie 1317 złotych. Jak powiedziała wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska, mimo, że sprawa jest ważna, ani związkowcy ani pracodawcy nie wiedzą, kiedy rząd przedstawi konkrety w tej sprawie.

Pracodawcy twierdzą natomiast, że rozumieją obawy rządu co do podniesienia płacy minimalnej. Jak zaznaczył Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan podwyższenie minimalnego wynagrodzenia do ponad 1500 złotych oznaczałoby wzrost bezrobocia w biedniejszych regionach kraju.

W opinii pracodawców szanse na podwyższenie w najbliższym czasie płacy minimalnej wydają się nikłe. Związkowcy jednak będą domagać się, by rząd wypełnił swoje ubiegłoroczne zobowiązanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.