Facebook Google+ Twitter

93 miejsce

Związki - dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn?

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2012-02-22 11:41

Jakie są granice? Czy różnica 5, 10, 15, czy 20 lat w związku jest nie do przyjęcia? Coraz częściej kobiety wychodzą za mężczyzn w wieku swoich ojców. Tak wiele par jest mimo tej różnicy szczęśliwa. A może z powodu tej różnicy?

 / Fot. Rubén Hernández Herrera, CC BY-SA 3.0 / WikipediaIle razy zdarzyło się wam, że ktoś pomylił waszego partnera z tatą? Ile razy słyszałyście "Co ci się podoba w takim starym gościu?" No właśnie? Co podoba się kobietom w kilka lub więcej niż kilka lat starszych facetach? Sama wiele razy się zastanawiałam, bo właśnie do takich kobiet należę.
 / Fot. W24
Szacunek do siebie
Rozejrzyjmy się dookoła. Na pokolenie 20 i 25-latków. Są często wychowani przed telewizorem, komputerem czy Playstation. Wyrwani z rzeczywistości. Pokolenie ludzi, których rodzice uparli się, że mają iść na studia, bo za ich czasów. Pokolenie ludzi, którzy wolność znaleźli w internecie. Tak samo z resztą jak całą resztę - miłość, hobby, znajomych, pracę, wiedzę. Mają wiele i mogą osiągnąć jeszcze więcej ale tego nie zrobią bo życie nie a uczyło ich walczyć tylko wybierać alternatywy. Mają ich tak wiele. A może powinnam napisać "moje pokolenie" albo "my". Ale będąc częścią tego pokolenia, zauważam też zachowania czysto destrukcyjne. Ludzi, którzy w tłumie internetowych przyjaciół są sami, dla których zderzenie z rzeczywistością skutkuje depresją i samobójstwami, a kara za błędy - zamiast uczyć - buntuje przeciwko normom. Szacunek tego pokolenia buduje się na imprezowych historiach, gadżetach i markowych ciuchach.

Zobacz też: Związek starszej osoby z dużo młodszą jest nieprzyzwoity


Ale czym różnią się poprzednie pokolenia? Tym, że nie wszystko zawsze było. Nie wszystko wypadało. Nie na wszystko było dostępne na wyciągnięcie ręki. Żeby mieć, trzeba było zasłużyć; żeby wyrazić swoje zdanie, trzeba było je wykrzyczeć i czasem zostać za to ukaranym. Kobiecie trzeba było zaimponować sobą, a nie postawić kilka drinków albo zaszpanować furą. Krótko mówiąc: trzeba było być, a nie tylko mieć. A to, że jesteś kimś we własnych oczach sprawia, że masz szacunek do samego siebie. Dostrzegasz w sobie wartość, której nikt ci nie odbierze.

(Marta Sadowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ani wiek, ani kasa - nie powinny decydować o wyborze partnera lub partnerki! Ale niestety, w rzeczywistości jest różnie.... Wczoraj wieczór na ARTE TV oglądałem bardzo interesujący reportaż, jak to Rosjanki, czytaj: Kobiety kariery, sukcesu na nowo szukają w różnego rodzaju kursach swojej zagubionej gdzieś między pracą a karierą ...zwyczajnej kobiecości!

Rosjanki są bardzo naturalne... Przypomniały mi się lata 80-te, 90-te w Hamburgu, kiedy robiliśmy wzyscy tutaj podobne "medytacje społeczne, ażeby się "na nowo" odszukać, znaleść swoje prawdziwe korzenie z nogami w...Kosmosie ;)) i zakręciła mi się łezka w oku :)) Tyle że, nikt przy tamtych warsztatach nikt nie pouczał nas... jak zdobyć faceta, lub miłość na wędkę.... No cóż, świat idzie naprzód! Jaka szkoda ;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nie można tak powiedzieć, że "kobiety wolą starszych mężczyzn". Jedne wolą starszych, inne młodszych, to samo z facetami. Kwestia powodu również może być bardzo różna, poszukiwanie ojca, stabilizacji finansowej, lub po prostu uczucia. To sprawa indywidualna, ja bym nie generalizowała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy wyborze trudno kierować się wiekiem. Czy wolą starszych??

Komentarz został ukrytyrozwiń
pati k.
 • pati k.
 • 23.02.2012 15:56

Nie to, kto ile ma lat, jest najważniejsze. Trzeba umieć ze sobą rozmawiać i załatwiać nawet najbardziej skomplikowane sprawy - taka moja refleksja po przeczytaniu "Kłótliwego poradnika partnerskiego" Ewy Żeromskiej. Przy okazji polecam wszystkim tę książkę, bo uczy tego, jak kłócić się z głową, a nie - z doprowadzaniem małżonka do stanu, w którym pozostaje już tylko wystawić walizki za drzwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego tak mało jest układów , gdzie on ma lat 30 , a ona 40 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
2526
 • 2526
 • 23.02.2012 06:37

Majka jeżeli Ty będziesz ochroniarką na tym samym parkingu to nie wykluczone, że zainteresujesz sie starszym gościem, np Twoim szefem, może wciąz przystojnym, napewno z wiekszą kasa i doświadczeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
józwa
 • józwa
 • 23.02.2012 02:25

M=S*Kn czyli parafrazują słynngo Alberta, miłość to sex razy kasa do n-tej potęgi. Mężczyżni myślą tylko o seksie a kobiety o kasie i to właśnie pracuje przy zwiazkach młódka i zgred. Jeżli możliwości seksualne mężczyzny szczególnie mocno dojrzałego są ograniczone to wydawanie kasy przez kobiety są nieograniczone. I takie jest życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1525
 • 1525
 • 23.02.2012 02:17

A ja się pięć lat temu ożeniłem z dziewczyną 32 lat młodszą (sic!) i wszyscy wookół twierdzili, ż to długo nie potrwa, ale jak narazie jest to mój najdłuższy związek jakikolwiek miałem z kobietą. Wielokrotnie doradzałem mojej małżonce aby rozgądnęla sie za kimś w jej wieku, ale ona nadal twierdzi,że ze mna jest jej dobrze, pomimo,że istnieją duże róznice nie tylko wiekowa. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń
2651
 • 2651
 • 23.02.2012 00:45

Mnie moja młodsza partnerka ciągle powtarzała, jaki jestem stary, aż w końcu ze mnie zrezygnowała. Murzyn zrobił swoje i może odejść. Rzeczywiście poczułem się jak stary, niepotrzebny śmieć

Komentarz został ukrytyrozwiń
szczęściarz
 • szczęściarz
 • 22.02.2012 20:24

nikt nie zrozumie kobiecych decyzji.Ożeniłem się mając 43 lata z piękną kobietą o 12 lat młodszą od siebie i dużo dużo bogatszą.Kiedy myślałem że jestem wyjątkiem mój pięćdziesięcioletni znajomy ożenił się z 32latką.Oba związki trwają szczęśliwie ładnych parę lat i przynoszą owoce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.