Facebook Google+ Twitter

Związki partnerskie w oczach Polaków

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez CBOS pokazują, że większość Polaków nie akceptuje planów legalizacji związków homoseksualnych. Są natomiast za wprowadzeniem związków partnerskich pomiędzy mężczyzną i kobietą.

licencja: Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0 / Fot. Peter DrierW maju złożono w Sejmie projekt ustawy regulującej sprawę tzw. związków partnerskich w Polsce. Jest on wynikiem współpracy członków partii SLD i Grupy Inicjatywnej ds. związków partnerskich. Proponują oni legalizację związków dwojga dorosłych osób, bez względu na płeć, przez zawarcie umowy cywilno-prawnej, na mocy której parze będą przysługiwały prawa do tej pory zarezerwowane dla małżeństw. Po wprowadzeniu ustawy w życie, w takiej formie jaką zaproponowali posłowie SLD, osoby pozostające w związku partnerskim miałyby m.in. prawo do wspólnego płacenia podatków, uzyskiwania informacji o stanie zdrowia partnera, dziedziczenia po sobie, czy decydowania o miejscu pochówku drugiej osoby. Jak na razie, projekt nie przewiduje prawa do adopcji dzieci dla osób związanych ze sobą na mocy takiego „oświadczenia woli”.

Niejako w odpowiedzi na ten projekt, wrześniowe wydanie miesięcznika poświęconego psychologii „Charaktery”, opublikowało wyniki badań przeprowadzonych w tym roku przez CBOS. Dotyczą one właśnie stopnia akceptacji związków partnerskich przez Polaków. Ponieważ najważniejszą kwestią dla respondentów było to, czy projekt ten miałby dotyczyć związków hetero- czy homoseksualnych, sondaż został podzielony na dwie części.

Jak wynika z badania, zdecydowana większość ankietowanych (83 proc.) opowiada się za legalizacją związków partnerskich pomiędzy mężczyzną i kobietą. Tylko 10 proc. zadeklarowało sprzeciw wobec takiego planu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niech sobie będą, ale tylko będą, dlaczego tak epatują tą swoją odmienność jak by to było coś ważnego. To jest tak jak z arachnofobią, można z nią żyć ale tylko do czasu aż się zobaczy pajączka. I wtedy z tego robi się problem. Niech sobie żyją ale niech nie absorbują naszej /hetero/ uwagi swoimi związkami. My nie wychodzimy na ulicę i nie krzyczymy o kochaniu osoby przeciwnej płci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 14.09.2011 13:52

Hitler dobrze robił,że palił pedałami w piecu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że jakby polskie organizacje homoseksualne zmieniły nieco styl z: "jestem homo i mam prawo do związków!!", na: "my tylko chcemy się pobrać i mieć święty spokój", to by to lepiej wpłynęło na opinię w społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.