Facebook Google+ Twitter

Związki zawodowe, czyli o co im chodzi

Hasło: protest przeciwko elastycznemu czasowi pracy. Próbuję zrozumieć o co im chodzi.

Związki zawodowe, albo ich działacze, wychodzą na ulice Warszawy. Główne hasło: nie chcemy elastycznego czasu pracy, to wyzysk, niszczenie pracownika i jego rodziny. Do tego większość społeczeństwa protest popiera.
Próbuję zrozumieć ten protest i nie potrafię. Zajmuję się nauką i elastyczny czas pracy jest dla mnie normą. Niekiedy zamówień tekstów, konferencji, spotkań, wykładów jest więcej i trzeba brać się do pracy. Kiedy indziej nadchodzi okres pewnej ciszy i można odpocząć. To przecież normalne.
Jeżeli ktoś chce pracować 8 godzin wtedy, gdy nie ma w firmie nic do zrobienia i wtedy, gdy firma nie daje sobie rady z zamówieniami, to faktycznie chce, żeby państwo - czyli my - go dofinansowywało. Chce mnie naciągnąć, oszukać. W takiej sytuacji niech założy własną firmę i pracuje codziennie tak samo.Wtedy będzie to jego decyzja, czy chcę lepiej zarabiać, czy mniej - ale mieć święty spokój. Ale będzie to decyzja na własny koszt, a nie innych.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No tak, ale jest to ich główny, chociaż nie jedyny, postulat, a wczorajsza bodajże Gazeta Wyborcza zamieściła informacje o sondażu, w którym 59% Polaków popiera postulaty strajkujących. Czyli większość Polaków popiera to, że są okradani?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy kto pracuje na własny rachunek nie zrozumie roszczeń związkowców . Odnoszę wrażenie ,że niektórzy żyją jeszcze w epoce słusznie minionej . Czy się stoi czy się leży 2 tys się należy .
Strajkują przeważnie pracownicy spółek skarbu państwa w których jest kilkanaście lub kilkadziesiąt związków . Który zakład to wytrzyma ? Raczej walczą o swój byt niż pracowników. Co ciekawe wielu szefów związku ma własne spółki [ dodatkowo ] i są w nich prezesami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.