Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27179 miejsce

Związki zawodowe służb mundurowych spotkały się z rządem

W dniach 10 i 17 grudnia 2010 roku odbyły się spotkania przedstawicieli Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Służb Mundurowych z reprezentantami rządu na czele z premierem Tuskiem.

W spotkaniach brali udział przedstawiciele rządu - Michał Boni Minister (członek Rady Ministrów) oraz Adam Rapacki Podsekretarz Stanu (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji), a także premier Donald Tusk.

 / Fot. http://www.fzz-sm.pl/Ze strony NSZZ Służb Mundurowych w spotkaniach brali udział m.in. Antoni Duda - przewodniczący NSZZ Policjantów, Mariusz Tyl - przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wiesław Żurawski - przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Krzysztof Hetman - przewodniczący NSZZ Pracowników Pożarnictwa.

Głównym ustaleniem ze spotkań przedstawicieli służb mundurowych z rządem jest wniosek o konieczności prowadzenia dalszych rozmów na temat kształtu planowanej przez rząd Tuska reformy emerytalnej w służbie mundurowej.

Rozmowy między rządem, a związkami zawodowymi w najbliższej przyszłości mają dotyczyć m.in. poszukiwania optymalnego rozwiązania emerytalnego dla "mundurówki", które po wejściu w życie miałoby być ofertą do wyboru dla osób już pełniących służbę, a jednocześnie obejmować w sposób określony osoby nowo wstępujące do służby. Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych / Fot. http://www.nszzfipw.org.pl/linki.htmlRozmowy mają dotyczyć także kwestii ewentualnego przyszłościowego wzrostu wynagrodzeń w służbie mundurowej i wydłużenia aktywności zawodowej.

Na spotkaniu zapowiedziano także, że "w styczniu rozpocznie pracę zespół związkowo-rządowy o charakterze eksperckim w celu dokonania przeglądu zaopatrzeniowego modelu emerytalnego służb mundurowych i przygotowania propozycji rozwiązań. Dodatkowo powołany zostanie zespół, który dokona przeglądu problemów w służbach mundurowych".

Pismo FZZ Służb Mundurowych do premiera Tuska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

=^^^=
  • =^^^=
  • 19.12.2010 14:59

Pani Ewelino to nie chodzi o to ,żeby wcześnie odchodzić na emeryturę, ten sztuczny problem wymyśliła sobie sama władza, a zainteresowani nie mają nic przeciwko żeby to zmienić. Jednak emerytura powinna uwzględniań charakter wykonywanej pracy i być w jakiejś rozsądnej proporcji do ponoszonego wysiłku w czasie aktywności zawodowej. Każdy zawód to suma plusów i minusów i bilans powinien wychodzić na zero

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 19.12.2010 14:38

Jakoś jestem dziwnie spokojna o służby mundurowe. Pamiętajmy, że kruk krukowi oka nie wykole. Inne grupy zawodowe nie mają takiej siły przebicia, niestety.
Dla mnie to jest niemoralne, że bardzo młodzi mężczyźni, jak najbardziej zdolni do pracy, pobierają wysoką emeryturę do końca życia. A przekwalifikować się, tak jak inni, gdy utracą możliwość wykonywania dotychczasowej pracy, to nie łaska? Zresztą wszyscy ci mundurowi emeryci, którzy chcą, i tak pracują, bo są przecież w najlepszym wieku dla aktywności zawodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komandos
  • Komandos
  • 19.12.2010 10:23

=MUNDUROWI UWAŻAJCIE =
Rozmowy z rządem w sprawie zmian w systemie emerytur mundurowych idą jak po grudzie i widać że rządowi nie zależy na tym żeby je szybko zakończyć, zwłaszcza gdy co chwilę pojawiają się sondaże z których wynika ,że po przyszłorocznych wyborach PO będzie mogła rządzić sama. Wtedy już nie będzie musiała liczyć się z głosem kłopotliwego koalicjanta i w ogóle nie będzie się musiała z nikim liczyć. Dlatego pan premier przy każdej okazji z uporem maniaka powtarza ,że nowy system emerytalny dla tych służb powinien wejść w życie od 2012 r. - czyli już po zwycięskich dla PO wyborach. Powszechnie wiadomo ,że każdy rok takiej zwłoki to strata dla budżetu państwa rzędu 4,5 mld. zł- więc czyżby pan premier stał się takim filantropem? Nie dajcie się po raz kolejny zmanipulować, nowa ustawę powinniście mieć uchwaloną i powinna wejść w życie jak najszybciej, chociażby od początku II kw. 2011. czyli koniecznie przed wyborami. Po wyborach nikt z wami już nie będzie rozmawiał a liberałowie z PO zrobią po swojemu, czyli wsadzą was wszystkich do jednego emerytalnego worka. Może to jest dziwne ale ta władza wyjątkowo służb mundurowych nie lubi . Zadziwiająca jest w tym temacie aktywność KPP "LEWIATAN", która jako organizacja prywatna nagminnie wypowiada się na temat świadczeń służb państwowych i to bardzo dla tych służb niekorzystnie. Czyżby wszystko odbywało się na zasadzie że kto płaci ten wymaga?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.