Facebook Google+ Twitter

Związkowcy nie przyszli na spotkanie z Tuskiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-30 09:14

Premier Donald Tusk jest rozczarowany postawą niektórych działaczy związkowych w proteście w sprawie emerytur pomostowych.

Przedstawiciele związkowców z Solidarności, OPZZ i FZZ, którzy od wczoraj przebywają w Ministerstwie Pracy, nie przybyli - mimo zaproszenia na spotkanie z premierem. Chcieli, by to on przyjechał do nich do Ministerstwa. Nie zgadzali się, by na rozmowy pojechali jedynie trzej przewodniczący- zgodnie z zaproszeniem premiera.

Donald Tusk wychodząc z Centrum powiedział, że "demokracja to ustrój, w którym mniejszość nie powinna i nie może terroryzować większości". Premier Tusk przypomniał, że dialog w sprawie emerytur pomostowych trwa od lat, a formalny - od marca tego roku. Jego zdaniem, jest on głębszy, niż wymagają standardy formalne. Szef rządu podkreślił, że projekt rządowy "jest rzetelny i skrojony na możliwości Polski". Zapewnił, że rząd będzie kontynuował prace nad projektem emerytur pomostowych.

Związkowcy protestują przeciwko odebraniu przywileju przechodzenia na wcześniejsze emerytury wielu grupom zawodowym. Według nich, uprawnienia do pomostówek powinni mieć niemal wszyscy pracownicy kolei i nauczycie pracujący z kredą przy tablicy a nie tylko ci pracujący z trudną młodzieżą. Związkowcy nie zgadzają się też, by uprawnienia do emerytur pomostowych mieli tylko ci, którzy rozpoczęli pracę w trudnych warunkach przed 1 stycznia 1999 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.