Facebook Google+ Twitter

Związkowcy podpisali porozumienie z rządem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 17:26

Rząd i związki zawodowe stoczniowców podpisali porozumienie w kwestii specustawy w sprawie stoczni. Wypracowany przez obie strony ostateczny projekt ustawy kompensacyjnej ma pozwolić stoczniom z Gdyni i Szczecina na kontynuowanie działalności, a stoczniowcom - na zachowanie miejsc pracy. Komisja Europejska uznała, że pomoc państwowa dla zakładów jest nielegalna i dała rządowi czas do końca maja przyszłego roku na wyprzedaż ich majątku.

Szef doradców premiera Michał Boni podkreślił, że porozumienie jest korzystne dla pracowników stoczni. Wraz z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem podziękowali stoczniowcom za wypracowanie wspólnego stanowiska. Strony ustaliły, że do poniedziałku dają sobie czas na wyjaśnienie wątpliwości i naniesienie ewentualnych poprawek do porozumienia.

Jak mówił minister skarbu Aleksander Grad, rząd bardzo szybko powinien teraz przyjąć ustawę, by na początku stycznia weszła w życie. Dodał, że ta ustawa pozwoli sprywatyzować stocznie i dzięki temu utrzymać ich potencjał produkcyjny. Podkreślił, że zadaniem rządu będzie przygotowanie aktywów spółek, by zagwarantować jak największą ich integralność. Grad zapowiedział także konsultacje dotyczące etapów prywatyazcji stoczni.

Program ochronny dla pracowników stoczni a także jej spółek zależnych będzie kosztował od 400 do 500 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.