Facebook Google+ Twitter

Związkowcy z PLL LOT chcą zainteresować rząd sytuacją tej spółki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 16:38

Związkowcy z PLL LOT wzywają ministra skarbu do zainteresowania się losami spółki. Ich zdaniem kondycja narodowego przewoźnika staje się coraz gorsza.

Andrzej Radzikowski - wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zwraca uwagę, że obecny prezes źle zarządza podległą mu spółką. Chodzi głównie o stale rosnące koszty zarządu, zatrudnianie coraz to nowych firm doradczych oraz przenoszenie oszczędności na szeregowych pracowników.

Andrzej Radzikowski dodaje, że prezes PLL LOT Sebastian Mikosz w ogóle nie liczy się ze zdaniem związków zawodowych. Jak mówi Radzikowski, prezes uznał, że to on będzie ustalał warunki i zasady pracy związków nad nowym układem zbiorowym pracy.

Ponieważ związki nie chciały podporządkować się woli prezesa, ten zwolnił dwóch liderów zakładowego OPZZ.

Andrzej Kozłowski z biura prasowego PLL LOT odmówił skomentowania stanowiska związkowców. W rozmowie z IAR wyraził nadzieję, że związki będą działać na rzecz całej załogi i dla dobra spółki, a nie jedynie w obronie dwóch osób.

Od stycznia związki zawodowe i zarząd PLL LOT są w sporze zbiorowym. Od lipca trwa też pogotowie strajkowe. W poniedziałek przed ministerstwem skarbu państwa odbędzie się pikieta związków zawodowych działający w firmie. Pracownicy chcą, aby w sprawy LOT-u zaangażował się szef resoru - Aleksander Grad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.