Facebook Google+ Twitter

Związkowcy z Sierpnia'80 zapowiadają kolejne protesty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 10:13

Związkowcy z Sierpnia'80 zapowiadają kolejne protesty. Jak powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową szef związku Bogusław Ziętek protestów należy spodziewać się jeszcze dziś albo jutro. Wczoraj policja usunęła związkowców "Sierpnia 80" z biur poselskich PO. Domagali się rozmów z parlamentarzystami.

Jak podkreśla Bogusław Ziętek związkowcy z Sierpnia '80 nie ustąpią i będą demonstrować do skutku. Szef Sierpnia '80 powiedział, że nie zamierza uprzedzać Platformy Obywatelskiej, gdzie odbędą się protesty i jaką przyjmą formę. Bogusław Ziętek dodał, że demonstracje są odpowiedzią na politykę rządu. "Każda ręka, ktora władza podniesie na robotnika, zostanie tej władzy obcięta." - powiedział przywódca związkowców.

Działacze Sierpnia '80 okupowali biura poselskie Platformy Obywatelskiej w pięciu miastach: w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie i Radomiu. Do 21:00 okupacja prowadzona była również w Katowicach.
Bogusław Ziętek powiedział, że związkowcy doczekali się wczoraj odpowiedzi rządu - było to użycie siły. Uczestnicy protestu byli do rana przesłuchiwani przez policję.

Sierpień '80 domaga się spełnienia 21 postulatów społeczno-gospodarczych. Dotyczą one między innymi wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej, zwolnienia emerytur i rent z podatku dochodowego, podwyżki płac dla nauczycieli i pielęgniarek. Związkowcy chcą też dostępu do bezpłatnej służby zdrowia i bezpłatnego internetu, wsparcia przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego, wydobywczego i energetycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.