Facebook Google+ Twitter

Związkowcy z "Solidarności" zdemolują Warszawę?

18 grudnia związkowcy Solidarności z całej Polski przyjadą do Warszawy. Będą domagać się ochrony miejsc pracy i programów pomocowych dla zwalnianych pracowników. To nie będzie grzeczna manifestacja - przestrzegają organizatorzy.

Zdjęcie ilustracyjne. Starcia związkowców z policją w zakładach Cegielskiego / Fot. PAPTego dnia w stolicy może pojawić się nawet kilkanaście tysięcy związkowców. Manifestacja rozpocznie się przed budynkiem Ministerstwa Gospodarki. Następnie protestujący udadzą się pod Kancelarię Premiera.

- Nasza cierpliwość już się skończyła - powiedział w rozmowie z TVNWarszawa przewodniczący zachodniopomorskiej "Solidarności" Mieczysław Jurek. I zapowiedział, że do stolicy przyjada ludzie nastawieni nie tylko na spokojną manifestacje.

Związkowcy będą się także domagać wdrożenia przez rząd programów pomocowych dla zwalnianych z różnych sektorów gospodarki pracowników.

Źródło: TVNWarszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Pawle - to że stocznia padła to nie wina PO - ja ich nie popieram ale bądzmy obiektywni - nikt nie chce budować u nas statków w Niemczech też -tam jest ten sam problem. Trzeba się przebranżowić i tyle i robić coś innego taka jest gospodarka wolnorynkowa.
Stocznie to nie problem ostatnich 2 lat , to problem od 10 lat.
Może masz jakiś pomysł co tam robić w zamian. Narzekać można ale czasem trzeba coś zaproponiwać.
Oczywiście nie ma mowy o publicznej kasie , bo to już nie wchodzi w rachubę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 19:55

Teraz się zaczną żniwa, bez kontroli, z marną szansą na ponowny wybór mimo szczekania wszystkich mediów tzw. niezależnych rozgrabią Polskę do końca!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 19:47

Niech dadzą POpalić cudotwórcy za zatopienie stoczni i innych zakładów, jak Grad miał stracić stołek tak nadal nierób kasie bierze !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadek związki zawodowe to bardzo ważna organizacja , wiem coś o tym , ale też trzeba mieć odrobinę "przyzwoitości" w tych żądaniach tym bardziej że jest jeszcze miliony tych co mają 1180 zł brutto miesięcznie i 1.500.000 bezrobotnych bez jakichkolwiek perspektyw.
Niech protestują bo takie mają prawo ale żadania muszą być realne a nie tylko "roszczeniowe" za wszelką cenę.
A co do partii PO , rece moga opaść !!!!! 125 deklaracji 12.5 wykonanych i to w 50% każde.
Im wszystkim co zasiadają na wiejskiej trzeba powiedzieć "PANOM JUŻ WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2009 17:05

No to może będzie koniec wszystkich związków? Po co one w Polsce są potrzebne? Platforma Obywatelska wraca do pomysłu zmian dotyczących funkcjonowania związków zawodowych, który przewiduje podniesienie progu reprezentatywności dla związków zawodowych - z obecnych 10 proc. ogółu pracowników - do 33 proc. Brawo! będzie jak z referendum!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mati, o której mają ruszać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bojówka PiS !!!!!! oj szkoda że z nazwy SOLIDARNOŚĆ zrobiono taki twór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Górnicy ,stoczniowcy,,,,itd ,itd,,,zawsze mieli lepiej.To oni jeżdzili na wczasy,mieli darmowe mieszkania,sanatoria,konsumy,bezzwrotne pożyczki,i zawsze im państwo pomagało. Potem dostali odprawy itd,itd. Przyzwyczaili się ,podobnie jak ludzie w byłych PGR-ach, czy idzie?,czy nie idzie?,i tak państwo dołoży i zabezpieczy.I teraz przeżywają szok......,bo wypada samemu się zabezpieczyć i pomyśleć o życiu ,a nie wszystko podane na tacy....!!!!!!!!U nas zwolniono grupowo ponad 5tys,ludzi ,i nic nie dostali ,i nikt się tym nie zainteresował. Może warto przestać już faworyzować w Polsce pewne grupy zawodowe????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idą święta, idą święta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech mi ktoś wytłumaczy postulat zwiazkowy tego typu: pielęgniarki chcą 1000 zł podwyżki a zarabiają 2000 zł? bruto a najniższa płaca w Polsce wybnosi 1180 zł? brutto.Sam byłem związkowcem i walczyłem o 5-10% podwyżki a dostawałem zawsze 4% hahahahahah czyli podwyżkę równą inflacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.