Facebook Google+ Twitter

Związkowcy z Tunezji nie chcą rozmawiać z Lechem Wałęsą

Związkowcy Tunezji nie chcą rozmawiać z Wałęsą, uznając go za manipulatora. Zaczynam podejrzewać, że intuicja tunezyjskich związkowców jest zdecydowanie lepsza niż naszych rodzimych (w przeszłości).

Lech Wałęsa w Tunezji, po spotkaniu z działaczami opozycji, przedstawicielami organizacji praw człowieka i przedstawicielami partii politycznych. / Fot. PAP/Wojciech PacewiczZwiązkowcy sygnalizowali swoją niechęć do spotkania jeszcze przed przyjazdem Wałęsy. Tymczasem nasz MSZ dalej planował jego misję, mimo iż mówił: „Dlatego ja proponuję coś podobnego do komunizmu, ale nie taki, jak my mieliśmy - tamten poszedł za daleko - udusił właścicieli i zabrał majątki - powiedział noblista. Wałęsa jechał zatem zaproponować w świecie muzułmańskim komunizm z ludzką, islamską twarzą. Czyżby chciał wdrażać wersję… Kadafiego?

Jak pojechał, to okazało się, że związkowcy nadal nie mają zamiaru uznać geniuszu jednoosobowej maszynki do przynoszenia sukcesów. I nic dziwnego, skoro Wałęsa grzmiał: "Związkowcy trzymają się trochę z boku. Uważają, że ludzie tacy jak ja manipulują, a problem polega na tym, że my, którzy weszliśmy na drogę polityczną mamy trochę inne informacje, takie, których oni nie mają, i im się wydaje, że to jest manipulacja, co jest błędem. Trzeba zrobić wszystko, żeby zaciągnąć związkowców tam, gdzie zapadają decyzje - mówił dziennikarzom Wałęsa.”

U nas przecież zaciągnął bez problemu. Ku radości PZPR. Skutki tego mamy do dzisiaj. Bo serwował mądrości typu „Przekonywał ich, żeby nie wykluczali nikogo z procesu demokratycznego tylko dlatego, że ktoś działał w poprzednim reżimie. Według niego o zakazie startu w wyborach powinien decydować jedynie sąd, jeśli ktoś popełnił przestępstwo.”. Czyli: jeśli złapali kogoś za rękę, zanim zdążył zniszczyć dowody swoich win. (Wersja a la Wałęsa)

Wałęsa pojechał robić w Tunezji to, co potrafi najlepiej. Manipulować i kręcić. Coś, co zachodnia cywilizacja bezkrytycznie kupuje z zachwytem z ust „mędrca”. Tymczasem taka postawa nie może być przyjaźnie przyjęta w świecie islamu. Chociażby z dwóch powodów:

1. Islam nie rozróżnia między kategorią grzechu i przestępstwa, osoba popełniająca poważny grzech podlega karze szariatu już za życia, a jeśli nie odpokutuje, to również karze Allaha po śmierci, w piekle.

2. Nauki Mahometa: O wy, którzy wierzycie! Nie zakazujcie dobrych rzeczy, które Bóg uznał za dozwolone dla was, i nie przebierajcie miary. Zaprawdę, Bóg nie miłuje tych, którzy są występni!(K;Maida;87) I nie ubierajcie prawdy w fałsz I nie ukrywajcie prawdy, skoro przecież wiecie!(K;Baqara;42)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Pan red Wojciech Arciszewski.
Owszem ,wstydzę się. Nie pokazania twarzy, a swoich marnych umiejętności w necie. Prawidłowo zapakowałam zdjęcia do galerii, ale nie wykadrowałam ich dwukrotnie, stąd nie było mojego zdjecia. Dopiero po 4 dniach od mojej prośby o wyjaśnienie,dlaczego zdjęcie sie nie ukazuje - dostałam wskazówki i udało się.
Miał Pan rację co do wstydu, ale nie powodu do niego.
Nie jest nim na pewno moja twarz. Ani lęk przed jej pokazaniem.
Co do Lecha Wałęsy. Jestem dokładnie tego samego zdania co dr.Cenckiewicz. Jestem gdańszczanką i miałam okazję być bardzo blisko ludzi związanych z Wałęsa. I słyszeć długo przed 1989 rokiem o zastrzeżeniach do niego. Późniejsze enuncjacje mnie tylko w tym poglądzie utrwaliły.
Abstrahując od tego, na czyje polecenie Wałęsa robił, co robił. powinien odejść z życia publicznego po 1989 roku i spijać śmietankę (tylko nie w stylu, w jakim to robił!!!!).
NIe jest mędrcem. Plecie slogany, a jego języka nie rozumie 90% Polaków,Pozostałe 10 % usiłuje przetłumaczyć je na własne wyobrażenia.
Jego stosunek do Jaruzelskiego i Kiszczaka jest powalający, a niechęc do lustracji znamienna. Prosze dołożyć do tego ewidentne zatrzymanie dokumentów z własnej teczki. Wykorzystał do tego urząd Prezydenta RP.
Ostatnia wypowiedż, na temat roli Ojca Św. w polskich zrywie tylko moje zdanie pogłębia.
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjazd do Tunezji ocenię jak poznam wszystkie fakty i informacje. Osobiście, bym sie tam nie pchał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Małgorzato,
To, że tak otwarcie Pani przyznaje, że nie ma dla Lecha Wałęsy
"żadnego szacunku. Za przywłaszczenie dokumentów, które wypożyczył.To pierwszy z brzegu powodów. Jest wiele innych"
ABSOLUTNIE NIC dla mnie nie znaczy. Może Pani sobie mieć najbardziej odmienne poglądy i opinie od moich, ale niech Pani nie używa retoryki Kaczyńskiego "Wiem, ale nie muszę przecież mówić".Jeżeli się rzuca oskarżenia to proszę o rzetelne DOWODY (ale nie prasowe ploteczki i insynuacje).
Nie ma Pani żadnych podstaw, by na przykładzie bieżącego wyjazdu do Tunezji dywagować i minimalizować rolę Wałęsy we współczesnej historii Polski. Za bardzo mi to pachnie , a raczej śmierdzi pisowsko-rydzykowa polityką.
Wcale się nie dziwie, że wstydzi się Pani pokazać swoją twarz.....

Wyjazd do Tunezji to bieżąca sprawa, ale p

Komentarz został ukrytyrozwiń

6+ Za artykuł.
Uczciwa ocena Bolka. Tunezyjczycy nie dali się oszukać Bolkowi tak jak Polacy którym obiecywał 100 milionów
że złodziei puści w skarpetkach i wiele innych obietnic. Jedyne czego dokonał to dał przykład jak skutecznie skłócić naród. Czego dokonał perfekcyjnie. Zachowanie Tunezyjczyków dowodzi ich roztropności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu,
Jest oficjalna misja polskiego MSZ. Trzeb znac doskonale miejscowe realia,aby taka delegacja cokolwiek mogła zdziałać. A nie jechac, aby sie ośmieszyć. Proszę sobie poszukać (w linkach przeze mnie dla ułatwienia zamieszczonych). Spotkania z Wałęsą organizowane w hotelach, gdzie sala świeciła pustkami!Te spotkania poza związkami, dla ułatwienia ,dodajmy.
Ja proetstuje przeciwko praktykom polskiego MSZ, kpię z nich, a co do Wałęsy. Przykro mi, nie mam dla niego żadnego szacunku. Za przywłaszczenie dokumentów, które wypożyczył.To pierwszy z brzegu powodów. Jest wiele innych. Większość z nich stanowi publiczne kłamstwa. Jakt to, ze nie był Bolkiem, bo nic nie podpisywał. Ostatnio jednak zmienił taktykę- przyznał się w rozmowie z Olejnik, ze jednak podpisywał (czemu zaprzeczał przez wiele lat!)-"bo inni tez podpisywali". Od teraz obowiązuje nowa interpretacja,prawda?
Nie lubię, gyd ma mnie reprezntowac człowiek, który nie potrafi mówić czystą polszczyzną, a jego przemówienia zawierają głównie zlepki sloganów.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 01.05.2011 10:04

"Ku radości PZPR".Trudno sie z tym nie zgodzić.Partyjni decydenci skakali z radości,że...nie będą musieli strzelać do rodaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 30.04.2011 22:54

A co mają związki do wizyty ? Nie spotkali się bo nie chcą być kojarzeni z polityką. Wizyta nie była związkowa a na zaproszenie władz tymczasowych. Aktualnie w Tunezji jest 60 partii politycznych .Związkowcy nie chcą być kojarzeni z żadną [ odwrotnie niż u nas]. Poza tym artykuł tendencyjny obrażający byłego prezydenta. Pani Małgorzato - łatwo ubliżać komuś ,prawda ? pani wolno ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ela Szychlińska
Niezbyt dobrze Pani szukała. W dodatku próbuje Pani mi ubliżyć zarzucajac kłamstwo. Fakty sa proste: Wałęsa pojechał z misją naszego MSZ, mimo zapowiedzi zwiazkowców w Tunezji,że nie chcą go spotkać i nazywają manipulatorem. Cytaty z linków przytaczam.
Wystarczyłoby aby MSZ zagłębił się w sposób oceny świata i ludzi przez Arabow i nie byłoby wpadki.
Pozdrawiam i polecam ostrożniej z osądami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla nieporadnych w necie służę linkami:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nie-chcieli-spotkac-sie-z-walesa-porady-polityka,1,4258612,wiadomosc.html
http://www.planetaislam.com/praktyka/zakat_sadaqa_jalmuzna.html

http://www.planetaislam.com/praktyka/zakat_sadaqa_jalmuzna.html
http://archiwumallegro.pl/zielona_ksizka_kaddafi_libia_socjalizm_islam-987269389.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/331060,do-tunezji-pojedzie-misja-z-walesa-na-czele.html
1. Lech Wałęsa odznaczony medalem - Wiadomości - WP.PL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie,własnie dlatego ta wizyta była bezsensowna.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.