Facebook Google+ Twitter

Związkowcy zapowiadają manifestację 50 tys. osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-29 09:20

Rząd i pracodawcy nie dostrzegają problemów, z jakimi zmagają się polscy pracownicy - uważa przewodniczący "Solidarności".

Przewodniczący Janusz Śniadek tłumaczył w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że dzisiejsza demonstracja związku w Warszawie ma przede wszystkim zwrócić uwagę rządu Donalda Tuska i pracodawców na te problemy.

Przewodniczący Solidarności przypomniał badania społeczne, z których wynika, że przedstawiany przez rząd obraz polskiej gospodarki różni się od rzeczywistości. Przypomniał, że według Gfk Polonia w ubiegłym roku prawie połowa Polaków nie dostała w żadnej podwyżki, a pensje 16 procent wzrosły o niecałe 50 złotych. Szef Solidarności nie obwinia rządu Donalda Tuska o zaistniałą sytuację, ale chce, aby ministrowie zauważyli ten problem.

Związkowcy domagają się przede wszystkim wyższych pensji oraz utrzymania przywilejów emerytalnych dla niektórych grup zawodowych. Janusz Śniadek podkreślił, że Solidarność sprzeciwia się takiemu modelowi zarządzania, który ogranicza prawa pracowników - przede wszystkim polityce firm zmierzającej do maksymalizacji zysku za wszelką cenę, co najczęściej oznacza działania zmierzające do ograniczanie kosztów pracy poprzez obniżanie lub omijanie standardów pracy.

Janusz Śniadek zapewnił, że dzisiejsza demonstracja będzie przebiegała spokojnie. Podkreślił, że każda awantura z udziałem związkowców spowoduje, iż media odwrócą uwagę od postulatów Solidarności.
Demonstracja rozpocznie się w południe wiecem na Placu Piłsudskiego. Związkowcy spodziewają się, że do stolicy przyjedzie nawet 50 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.