Facebook Google+ Twitter

Związkowcy zbierają podpisy przeciwko nowej ustawie emerytalnej

Potrzeba pół miliona podpisów, aby wnioskiem NSZZ "Solidarność" - przeciwko nowej ustawie emerytalnej - zajął się Sejm. Pod koniec stycznia związki zawodowe zadecydują, czy zgłoszą projekt zmian przepisów emerytalnych.

Sonda

Co myślisz o akcji związkowców?

Czy związkowcy zbiorą pół miliona podpisów? Źródło: http://www.polskatimes.pl/artykul/489578,solidarnosc-walczy-o-emerytury-bedzie-referendum,id,t.html / Fot. Czarek Sokołowski/AP PhotoKomisja Krajowa NSZZ "Solidarność" na 24 stycznia br.
zaplanowała obrady ws. referendum na temat wieku emerytalnego - czytamy w
portalu
gazetaprawna.pl O decyzji w tej sprawie poinformował Józef Mozolewski, przewodniczący podlaskiej "Solidarności".

Związkowcy "Solidarności", wspierani przez kolegów z OPZZ i "Forum", zbierają podpisy od grudnia. Jest to odpowiedź na propozycje premiera dot. podniesienia wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Według Mozolewskiego, w jego okręgu, zebrano już 6 tysięcy podpisów.

Akcja będzie kontynuowana przede wszystkim w zakładach pracy, gdzie działają związki. Potrwa do końca stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Darek
 • Darek
 • 14.02.2012 20:40

Mam 41 lat wykonuję pracę fizyczną i nie widzę tego żebym mógł dorobić do obecnego wieku emerytalnego co dopiero jak podniosą poprzeczkę. Kolega w moim wieku szukał ostatnio pracy i usłyszał że jest za stary to jest chore. Pracownicy biurowi podejrzewam spokojnie mogą robić nawet do 80-siątki. Podejrzewam że po pięćdziesiątce jeżeli stracę pracę czeka mnie śmierć głodowa no chyba że dzieci pomogą. Ci przy władzy nie mają wogóle wyobraźni. Panie Tusk jeżeli nie ma zkąd wziąć kasy to prosze się zainteresować emeryturami górników, policjantów i innych agentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt
 • emeryt
 • 19.01.2012 14:23

Jak będzie się wychodzić z założenia że nic nie da akcja przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego, to proszę nie narzekać. Albo coś robić, albo nic. Trzeba jednak mieć choć trochę wyobraźni, jaka jest wydajność człowieka prawie siedemdziesięcioletniego i czy każdy z nas da radę. Młodzi bez pracy, a starzy będą pracować na ich zasiłki. Kobiety na dwóch etatach (dom, praca) i tak samo jak mężczyźni CIEKAWE. Trzeba podkreślić, że premier już po drugiej kadencji ma zagwarantowaną emeryturę. A młodzi (35-40 lat)policjanci w sile wieku i żołnierze na emeryturę, a starzy ludzie będą pracować. TROCHĘ WYOBRAŹNI. Na zachodzie są inne standardy życia- więc niech w innych dziedzinach dorównujmy zachodowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
basia
 • basia
 • 12.01.2012 19:41

Maria i to jest bardzo dobre myślenie. Ja też przestałam się już jakiś czas temu łudzić i teraz co miesiąc staram się na lokaty w getinie jakąś kasę wrzucić. Teraz to moze nie są duże sumy ale za kilka lat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 12.01.2012 16:36

Niech zbierają, a i tak to nic nie da. Bo niby mamy mieć godną starość? a skąd? jak pieniądze wydają od razu, teraz, na tych emerytów. A na nas nie odkładają... ja sama zaczęłam odkładać. Bo sztuka polega na nie byciu uzależnionym od tego systemu. Na konto i fruuu na procent.

Komentarz został ukrytyrozwiń
GRA
 • GRA
 • 11.01.2012 20:15

Kobiety nie powinny pracować tak długo. Już 60 lat to o PIĘĆ lat dłużej.W tym wieku powinno się pomagać młodym wychowywać wnuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał
 • Rafał
 • 11.01.2012 18:47

Pytanie tylko co to da? Tak czy siak wrobią nas w dłuższą pracę i jeszcze niższe emerytury. Będziemy robić aż do śmierci bo z tego co dostaniemy nie da się wyżyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.