Facebook Google+ Twitter

Związkowcy zostaną pod biurem Nitrasa do środy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 20:03

Związkowcy z "Sierpnia 80", okupujący w Szczecinie biuro poselskie posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa, zapowiadają, że zostaną tam przynajmniej do środy. Działacze związkowi przyjechali ze Śląska i około południa wkroczyli do siedziby szczecińskiej PO.

Domagają się spełnienia 21 postulatów, które rozwiesili w sali konferencyjnej, między innymi kary więzienia dla niepłacących za pracę, bezpłatnego internetu dla wszystkich czy Polski wolnej od energii atomowej.

Zapowiadają, że będą protestować przynajmniej przez najbliższe dwa dni, w przypadku, gdy rząd nie spełni ich oczekiwań zamierzają przekształcać biura poselskie w obywatelskie.

Sławomir Nitras w związku z poselskimi obowiązkami wyjechał do Warszawy.

Związkowcy okupują również, już od siedmiu godzin, łódzkie biuro posłanki Platformy Obywatelskiej - Iwony Śledzińskiej Katarasińskiej. Tuż przed 17.00 pracownicy biura zaapelowali do związkowców o opuszczenie lokalu.

Posłanka Śledzińska - Katarasińska zobowiązała się, że jutro w Warszawie postara się spotkać z premierem Donaldem Tuskiem i umówić go na spotkanie ze związkowcami. Protestujący nie godzą się na takie rozwiązanie i zapowiadają, że będą okupować biuro do czasu, gdy nie zostaną spełnione ich postulaty.Związkowcy domagają się m.in przywrócenia wcześniejszych emerytur, ratowania polskiego przemysłu stoczniowego, energetycznego i zbrojeniowego.

Szef "Sierpnia 80" Bogusław Ziętek zapowiedział, że jego organizacja daje Platformie Obywatelskiej czas do środy, aby rozpoczęła z nimi rozmowy. W przeciwnym razie zapowiedział eskalację protestu i zajmowanie kolejnych biur poselskich.

Platforma nazywa zachowanie związkowców chuligaństwem politycznym.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.