Facebook Google+ Twitter

Zwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego wirtualnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 16:00

Od dziś Muzeum Powstania Warszawskiego można zwiedzać nie ruszając się z domu. Aby obejrzeć przedstawione trójwymiarowo eksponaty, posłuchać wywiadów z powstańcami, obejrzeć ożywione przez statystów wnętrza i poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdadkowski podkreśla, że projekt został stworzony z myślą o tych, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście odwiedzić siedziby muzeum. Jeden z koordynatorów projektu Marcin Rupczewski zapewnia, że wirtualna wycieczka po muzeum będzie przygodą dla każdego internauty.

Po wnętrzach muzeum oprowadza kamera, której ruchem można kierować. Eksponaty przedstawione są trójwymiarowo, tak aby można je dokładnie obejrzeć z każej strony. Internauci mogą ponadto uzupełniać ich opisy. Część pokazanych zbiorów bezpośrednio dostępna jest jedynie podczas wystaw czasowych. Na zakończenie wirtualnej wycieczki można posłuchać jednego z siedemdziesięciu wcześniej nigdzie nie publikowanych wywiadów z uczestnikami powstania lub odnaleźć znajome nazwiska na murze pamięci.
Wirtualne muzeum można odwiedzić pod adresem www.1944.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.