Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11985 miejsce

Zwierciadła - teatr młodego pokolenia

"Zwierciadła" to pasja połączona z zaangażowaniem. Śmiech i łzy - emocje, które towarzyszą widzom i aktorom. Jednak, przede wszystkim, to dobra zabawa i szansa na poznanie ciekawych ludzi.

Od 17 do 19 marca już po raz siódmy, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, odbędzie się festiwal młodzieżowych grup teatralnych z województwa lubelskiego.
http://zwierciadla.wordpress.com/ / Fot. Natalia Nogas

Czym są "Zwierciadła"?


"Zwierciadła" mają charakter turnieju. Poszczególne grupy współzawodniczą ze sobą, podlegają ocenie i uzyskują miejsca w klasyfikacji. Duży nacisk położony jest na integrację - uczniowie z poszczególnych grup integrują się w czasie wspólnych spotkań i warsztatów teatralnych. Festiwal ma nie tylko dostarczać rozrywki, ale i uczyć. Aktorzy mają szansę zdobyć cenne doświadczenie, zarówno poprzez własne przygotowania do występu, jak i naukę na warsztatach.

Cele festiwalu


Przegląd ma na celu umożliwienie teatrom młodzieżowym zaprezentowania swoich osiągnięć. Ma za zadanie integrację młodzieży przejawiającej pasje teatralne i rozwój ich umiejętności aktorskich, reżyserskich. Priorytetem jest zachęcenie uczniów do zainteresowania się teatrem i ukazanie teatru, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. Festiwal ma umożliwić młodzieży konfrontację własnych doświadczeń z doświadczeniami profesjonalistów. Ważnym elementem jest także prezentacja nowatorskich sposobów podejścia do sztuki oraz wzajemnego przenikania się różnych jej dziedzin.
http://zwierciadla.wordpress.com/ / Fot. Zwierciadła

Jak wyglądają "Zwierciadła"?


Program "Zwierciadeł" obejmuje występy konkursowe, warsztaty teatralne, występy pozaszkolnych grup teatralnych oraz spotkanie uczestników i uczniów z gościem specjalnym. W ubiegłych latach byli nim: Alicja Jachiewicz-Szmidt (aktorka teatralna i filmowa), Jacek Król
(aktor teatralny i filmowy), Andrzej Maria Marczewski (reżyser, dramaturg, producent teatralny) oraz Włodzimierz Staniewski (reżyser, założyciel i dyrektor Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice). W tym roku do szkoły ma zawitać Bartosz Opania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna inicjatywa. Integracja poprzez zajęcia teatralne, wspólne warsztaty, a przy tym współzawodnictwo. Jak widać pomysł sprawdził się, czego efektem jest powstanie fundacji. Brawo! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.