Facebook Google+ Twitter

Zwierzaki XXI wieku - z chipem

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-02 13:37

Ponad 150 psów zostało wczoraj darmo zaczipowanych. W kolejce do lekarzy weterynarii ze schroniska przy ul. Marmurowej od rana ustawiła się rozszczekana kolejka czworonogów.

Były wśród nich labradory, jamniki, owczarki niemieckie, boksery, sznaucery, husky, beagle, yorki i najmilsze - kundelki.

– Mój Bursztyn lubi wycieczki krajoznawcze, już kilka razy szukałem go po całym osiedlu, bo nie wrócił do domu. Teraz będę miał pewność, że jak się zgubi, to jakiś dobry człowiek go przyprowadzi, bo będzie wiedział dokąd – mówi Mariusz Pietrzak, który przyprowadził do zaczipowania swojego kundelka.

Wszczepianie chipów zwierzakom w Łodzi. Fot. Archiwum Dziennika ŁodzkiegoDla pani Marioli, właścicielki brązowego jamnika, istotne było to, że za czip nie musiała płacić. W zamian wrzuciła drobną kwotę do puszki. – W portfelu emeryta 50 złotych to dużo, a tyle zażądał lekarz za czipowanie. A tutaj mamy usługę gratis, a jeszcze piesek dostaje prezent – powiedziała pani Mariola.

Psy bohatersko znosiły zabieg, który nie jest bolesny. Mniejsze lądowały na kolanach swoich właścicieli, większe spokojnie siedziały, czekając, aż lekarz wszczepi im między łopatki czip. Czworonogi dostawały w nagrodę gryzaczki, specjalne ciasteczka albo preparaty czyszczące zęby. Właścicielom psów wręczano torebki do sprzątania po swoich pupilach.

– To ostatnia taka akcja w tym roku. Zainteresowanie nią przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy pies powinien mieć czip, bo to bardzo ułatwia odnalezienie właściciela, jeśli psiak się zgubi – mówi Janina Pacud, prezes łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. – Informacje, zawarte w czipie, może odczytać lekarz weterynarii, straż miejska lub pracownik schroniska.

Czipy dla psów sfinansował Urząd Miasta Łodzi, prezenty dla czworonogów - TOnZ. Za taką samą usługę trzeba zapłacić weterynarzowi około 50 zł.

(mp.)

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdaje się, że w Gdańsku od paru lat stosują tę technikę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.