Facebook Google+ Twitter

Zwierzęta czują nawet w wakacje. Schroniska apelują!

Wyjeżdżając na urlop właściciele często nie mają co zrobić z psem. Wtedy często wybierają ulicę, lasy, parki, najlepiej z dala od domu. Tam zwierzęta giną z tęsknoty, głodu, albo pod kołami samochodów. Te, które mają więcej szczęścia trafiają do schroniska.

Nie ma reguły mówiącej o liczbie psów i kotów trafiających do schronisk każdego roku. Są lata, gdzie do takich miejsc trafia wiele psów w okresie letnim, a w kolejnym roku liczba przygarniętych zwierząt wzrasta wraz z początkiem lutego. Każdy rok może być zaskoczeniem, tak jak w schronisku dla zwierząt w Sosnowcu - Milowicach, które od początku wakacji przygarnęło około 120 psów.

Odpoczynek ponad miłość

Jak mówi Urszula Olczyk, pracownik milowickiego schroniska, ludzie chcą mieć spokój od swoich pupili w czasie wyjazdów. - "Pamiętajmy, że wyjeżdżając na wakacje nie ma możliwości żeby oddać psa. Jeśli ktoś już bardzo chce, to polecamy hotel dla zwierząt, który prowadzimy". I tutaj pojawia się problem, bowiem hotel jest płatny. "Ludzie twierdzą, że nie mają pieniędzy, a przynajmniej tak się tłumaczą" - dodaje Olczyk. Starają się zwierzaka umieścić u znajomego, który najczęściej nie miał wcześniej kontaktu z pupilem i nie dopełnia obowiązków.

"Oddaję pieska..."

Dla Urszuli Olczyk najbardziej bulwersujący jest moment, kiedy do schroniska przychodzą ludzie oddać psa, który jest... stary. - "Przyszło starsze małżeństwo, które miało pieska od szczeniaka. Kiedy zapytałam dlaczego chcą to zrobić, usłyszałam, że pies jest stary i zniedołężniały". Idąc tokiem myślenia tych państwa, można dojść do wniosku, że ich też niebawem będzie trzeba oddać do domu starców albo hospicjum.

Pomyśl dwa razy

Pracownicy namawiają ludzi, którzy chcą oddać zwierzę do schroniska, by jeszcze raz się zastanowić. Oprowadzają ich po klatach, gdzie znajdują się psy - wcale nie szczęśliwe i zadowolone. To często małe klatki, w których zwierzęta popadają w depresję. Warto zastanowić się czy kilkudniowy wyjazd jest wart bólu i cierpienia pupila, jak i jego właściciela.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.