Facebook Google+ Twitter

Zwierzęta z łódzkiego zoo do Anglii polecą samolotem?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-16 09:00

Pracownicy zoo chcą, żeby łódzkie wikunie, dar dla ogrodu w Wielkiej Brytanii, poleciały na Wyspy samolotem.

Fot. Dziennik ŁódzkiKilkanaście zwierząt z ogrodu zoologicznego szykuje się do opuszczenia Łodzi. Niektóre pozostaną w kraju, inne trafią za granicę. W zamian za to przyjadą gatunki, których w naszym zoo brakuje.

W ubiegłym tygodniu do Opola wyjechały orzeł stepowy i turako białolice. Już wkrótce wiwarium w ogrodzie zyska kilka kolorowych żabek południowoamerykańskich, które przybędą z Poznania. Ten sam ogród zoologiczny dostarczy nam samicę kameleona jemeńskiego. Łódzki samiec zyska partnerkę, a pracownicy liczą, że wkrótce para doczeka się potomstwa.

Do wyjazdu z Łodzi przygotowywane są wikunie, ssaki podobne do lam.

- W ogrodzie jest ich osiem, do wyjazdu przygotowujemy piątkę - mówi Włodzimierz Stanisławski, wicedyrektor łódzkiego zoo. - Dwie samice wkrótce pojadą do Szwecji, dwójka samców zostanie wysłana do Wielkiej Brytanii, a jeden pojedzie do Bydgoszczy.

Do Szwecji samice pojadą samochodem dostawczym, a potem promem. Problem pojawia się przy transporcie na Wyspy. Lądem trzeba by jechać niemal dwie doby, dlatego pracownicy rozważają możliwość wyekspediowania zwierząt samolotem.

- Niestety klatka wikunii mierzy przynajmniej 130 -140 centymetrów wysokości - martwi się dyrektor. - Tymczasem w polskim ruchu lotniczym nie ma ani jednego przewoźnika, który zgodziłby się wziąć na pokład klatki wyższe niż 110 cm. Musimy zatem szukać innego rozwiązania.

Ogrody zoologiczne nie prowadzą prostej wymiany zwierząt, jest ona zabroniona, podobnie jak handel. Zwierzę może być do innemu ogrodowi podarowane lub oddane w depozyt, czyli wypożyczone, zwykle do celów rozrodczych. Nasze zoo należy do europejskiego stowarzyszenia ogrodów zoologicznych, które na swoich stronach internetowych zamieszcza listę potrzeb i nadwyżek. Dzięki niej, ogrody wiedzą, gdzie mogą szukać i gdzie oddawać zwierzęta.

* * * * *

Od dzisiaj zmieniają się godziny otwarcia ogrodu zoologicznego. Według zimowego harmonogramu, kasy będą czynne od 9 do 14.30, a ogród do 15.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tylko żeby przelot nie był droższy od zwierzaka... A nie można dać zwierzaczkowi czwgoś na sen - bedzie leżeć i zmieści się w gabarytach...
Z orłami to nie ma problemu - należy podać im dokladny adres, to same dolecą i gratis...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.