Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24234 miejsce

Zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny to ciało Jarosława Ziętary?

Cztery lata temu na budowie odkopano ciało mężczyzny zamordowanego w 1992 r. Istnieje hipoteza,że jest to zaginiony przed dwudziestu laty dziennikarz z Poznania, Jarosław Ziętara.

 / Fot. Fot. Archiwum rodzinyCztery lata temu na placu budowy robotnicy odkopali przypadkiem zwłoki mężczyzny, którego tożsamości nie ustalono. Biegli stwierdzili, że został zamordowany w 1992 r. Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty potwierdza, iż może to być ciało Jarosława Ziętary. Zlecono już badania DNA, których wyniki prokuratorzy mają otrzymać w ciągu dwóch-trzech miesięcy.

Nie podano do wiadomości w jakim mieście i na jakiej budowie odnaleziono zwłoki,jednakże według Kosmatego istnieje wiele okoliczności wskazujących, że odkopano zwłoki poznańskiego dziennikarza.

Jarosław Ziętara był śledczym dziennikarzem "Gazety Poznańskiej" (wcześniej pracował dla "Wprost" oraz "Gazety Wyborczej"), który przepadł bez wieści. Pisał o polityce oraz aferach gospodarczych, przez co mógł posiadać rzeszę wrogów. Ostatni raz widziany był 1 września 1992 r., gdy wychodził z domu do redakcji. Potem ślad po nim zaginął.

Czytaj także: Mijają lata od niewyjaśnionego zaginięcia Jarosława Ziętary


Prokuratura z Poznania pół roku temu, po licznych umorzeniach, przekazała sprawę do Krakowa. Tam na początku bieżącego roku zmieniono kwalifikację prawną z uprowadzenia na zabójstwo. Według prokuratury przemawiały za tym liczne przesłanki prawne: analiza materiału dowodowego, przyjęte na tej podstawie wersje śledcze oraz fakt, że nie ustalono miejsca pobytu zaginionego. Do dziś nie posiadano żadnych informacji na temat ciała dziennikarza, jednak według gazetyprawnej.pl odnalezione kilka lat temu ciało może stanowić przełom w śledztwie.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W czasie gdy został zamordowany dziennikarz Polska była w okresie w rozkwitu afer gospodarczych. Dla przypomnienia prezydentem był Wałęsa a głównym finansistą Balcerowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.