Facebook Google+ Twitter

Zwolenniczki PiS poturbowały w Pabianicach studenta

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-10-15 09:45

Pabianiczanin Artur Zdziarski, student VI roku medycyny, został poturbowany przez grupę starszych pań - zwolenniczek Prawa i Sprawiedliwości. Ma sińce i rozciętą rękę. Dziś chce złożyć skargę na strażnika miejskiego, który zranił go w rękę.

Zdziarski poskarżył się już Rzecznikowi Praw Obywatelskich. / Fot. Nasze MiastoDo incydentu doszło podczas sobotniej wizyty Ludwika Dorna w Pabianicach. W grupie zwolenników PiS oczekujących na marszałka przed Miejskim Ośrodkiem Kultury stał Artur Zdziarski. Miał na sobie lekarski kitel, a na szyi stetoskop. W ręku trzymał tekturowy transparent z napisem: "Dyscyplina dla Saby, a nie dla lekarzy! Dorn w kamasze, opuść miasto nasze!". Te hasła rozzłościły zwolenniczki PiS. Otoczyły kordonem Zdziarskiego i domagały się, żeby opuścił salę.

- Potem dopadł do mnie strażnik miejski i kazał mi opuścić salę - relacjonuje Zdziarski. - Nie chciałem wyjść, bo nie zakłócałem porządku. Strażnik zaczął wyszarpywać transparent, tak że listwa przecięła mi dłoń.

Student, chociaż z ręki ciekła mu krew, nie ustąpił. Wyjął drugi transparent i uniósł go tuż nad głową wchodzącego na mityng Dorna. Wtedy studenta zaatakowały starsze panie, zaczęły szarpać za rękawy fartucha i obrzucać wyzwiskami. "Ty złodzieju! Ty łapówkarzu! - krzyczały. Kilka sekund później funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu położyli Zdziarskiego na ziemi.

Policjanci, których wezwał poszkodowany, nie spisali nazwisk emerytek, które zaatakowały studenta. Przyszły lekarz zamierza dziś złożyć na komendzie zeznania dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej. Student ma nadzieję, że strażnik, który go skaleczył i szarpał przeprosi.

Waldemar Flajszer, pełnomocnik PiS w powiecie pabianickim, na temat incydentu ma własną teorię. - To jest prowokacja bojówki lewicowej. Napisy na transparencie miały ośmieszyć pana Dorna - unosi się.

Student zaklina się, że nikt nim nie sterował. - Przyszedłem z własnej inicjatywy. Nie podobają mi się próby zastraszenia lekarzy - mówi. Nawet jakby tym paniom, co mnie zaatakowały działa się krzywda, to nie zostawiłbym ich bez pomocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To był taki nie przywieziony na "spontaniczny " wiec poparcia. Takich sie nie przewiduje. Albo choruje przed spotkaniem.
A dziś - jutro - pojutrze każda z tych wścieklych wyląduje w szpitalu i z przymilnym uśmiechem będzie polować na doktora pod gabinetem albo leżąc, wtykać w czasie wizyty wymiętoloną czekoladę do kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiadomo, że chłopak był z "układu" teraz tylko trzeba udowodnić z jakiego :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młody człowiek miał złudzenia o demokratycznej Polsce. Nie wiedział że na debaty trzeba się zapisać ;D
Dobrze. Jeszcze jeden wyjedzie po studiach do UK. Trzeba nam tu w Londynie polskich lekarzy i polskich pielęgniarek. Polacy w Polsce ich nie chcą? My ich przygarniemy, spokojna głowa. Kaszpirowski już zaciera ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba jednak będzie jednak schować babciom dowody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.