Facebook Google+ Twitter

Zwolnienia w Hucie Szkła Szczakowa. Prawie 350 osób straci pracę

Na początku września dojdzie do grupowych zwolnień w Hucie Szkła „Szczakowa”. Pracę ma stracić 350 osób. To ponad połowa obecnej załogi. Zwolnienie tak dużej liczby pracowników może okazać się początkiem końca firmy - uważają związkowcy.

Huta Szkła Szczakowa w Jaworznie / Fot. Dawid SerafinPod koniec zeszłego tygodnia do Urzędu Pracy w Jaworznie wpłynęło pismo, w którym firma Slag Recycling - właściciel huty - informuje, że zwolni od września około 350 osób.

- Taka wiadomość była dla nas dużym zaskoczeniem - wyjaśnia Wiesława Polańska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. - Jeszcze nie wiemy, kto dokładnie zostanie zwolniony. Liczymy jednak na to, że uda się zmniejszyć liczbę zwalnianych do 260 - opowiada Leszek Plesiński, sekretarz Związku Zawodowego Pracowników Huty Szkła. Teraz już jednak wiadomo, że na pewno zostanie zlikwidowany cały dział hutniczy.

Huta była kiedyś symbolem rozwoju / Fot. Dawid SerafinMasowe zwolnienia spowodowane są zmniejszeniem popytu na szkło oraz złą kondycją finansową firmy. Slag Recycling jest jednak optymistycznie nastawiony. Liczy, że za kilka miesięcy będzie mógł zatrudnić zwolnionych pracowników. - Jednak czy ci którzy utracą pracę będą mogli sobie pozwolić na takie czekanie - pyta retorycznie Plesiński.

Duża liczba zwolnionych to także ogromne wyzwanie dla urzędu pracy. Większość osób całe życie pracowała w hucie i trudno im będzie znaleźć inne zajęcie. "O formie konkretnej pomocy, jaką będziemy udzielać zwolnionym zdecydujemy wtedy, gdy będziemy wiedzieć jaki jest przedział wiekowy zwalnianych osób i jakie mają specjalizacje" - tłumaczy na łamach „Tygodnia w Jaworznie” Wiesława Polańska.

Obecnie w Hucie Szkła pracuje prawie 500 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.