Facebook Google+ Twitter

Zwolnienia w TVP. 900 osób może stracić pracę

Zarząd Telewizji Polskiej podjął kolejną uchwałę w sprawie zwolnień grupowych. Nieoficjalnie mówi się, że pracę straci około 900 osób.

 / Fot. PolskapresseTelewizja publiczna zaczyna redukować etaty. Prezes TVP Romuald Orzeł tłumaczy decyzję zarządu tym, że w TVP jest przerost zatrudnienia, podczas gdy w konkurencyjnych stacjach komercyjnych, zatrudnionych jest o wiele mniej pracowników. Zaznacza też, że TVP została praktycznie pozbawiona publicznych środków finansowania.

Dopóki trwają konsultacje ze związkami zawodowymi, Orzeł nie chce rozmawiać o liczbie zwalnianych. Poznamy ją dopiero za miesiąc. Jednak "Presserwis" nieoficjalnie dowiedział się, że z ponad 4 tys. pracowników TVP, pracę zachowa
ok. 3 tys. osób. Zwolnienia mają dotyczyć prawie wszystkich grup zawodowych. Prezes TVP nie ujawnił na razie, czy wszystkie grupy dotknie to w równym stopniu. Stwierdził jedynie, że będzie to zależeć od sytuacji firmy.

Związek zawodowy "Wizja", zrzeszający pracowników twórczych, obawia się, że zwolnienia będą dotyczyć głównie dziennikarzy, operatorów i realizatorów. Przewodnicząca związku, Barbara Markowska, obawia się, że powstanie pierwsza telewizja bez twórców. Zaniepokojony sytuacją w TVP związek zawodowy "Wizja", w środę wieczorem powołał sztab kryzysowy.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najlepiej by było to sprywatyzować bo i tak nie ma żadnego pożytku z programów jakie oferuje obecnie TV publiczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.