Facebook Google+ Twitter

Zwolnienie z wuefu? Wykluczone!

Niewiedza szkodzi. Dziecku i rodzicom. Astma nie przeszkadza w uprawianiu sportu. Wręcz przeciwnie – potrzebuje go. Dlatego ważna jest wiedza i edukacja z zakresu astmy. Akcja „Aktywni z astmą w Rzeszowie”, potrwa do 30 czerwca.

 / Fot. Fundacja Sportowa Polska
Astma jest chorobą przewlekłą. Dla młodych ludzi, mających sporo energii, pomysłów i chęci do pracy, stanowi problem. Systematyczne przyjmowanie leków, wizyty u lekarza, kontrolowanie przebiegu choroby. Czynności te przez młode osoby nie są akceptowane, ale powodują że choroba nie wpływa znacząco na życie człowieka. Astmatyk podobnie jak osoba nie będąca alergikiem, może uprawiać sport i prowadzić normalne, szczęśliwe życie.

WF i astma w jednej parze

Rodzice, których dzieci chorują na astmę, często zwalniają swoje pociechy z lekcji WF-u, tym samym wykluczając je z uczestnictwa w życiu grup rówieśniczych. Pogarsza się stan psychiczny dziecka, co wpływa na jego codzienne funkcjonowanie. Sytuacja ta występuje podczas nieprawidłowo prowadzonego leczenia, ponieważ astma pomimo swojej przewlekłości, nie zabrania uprawiania sportu.

Podejmowanie czynności, które tylko z pozoru wydają się rozsądne mogą znacznie pogorszyć stan zdrowia dziecka chorującego na astmę. Dlatego oprócz wizyt u lekarza ważna jest edukacja i zdobywanie szczegółowej wiedzy z zakresy choroby i jej sposobów leczenia.
Moje dziecko ma astmę? Co mam robić?

Na terenie rzeszowskich szkół, przychodni i kuratoriów Fundacja Sportowa Polska zachęca do edukacji wszystkie osoby zainteresowane tematyką astmy. Bogate kompendium wiedzy stanowi strona internetowa akcji www.aktywnizastma-rzeszow.pl. Za jej pośrednictwem lekarze specjaliści oraz znani sportowcy przekonują, że astma nie wyklucza nikogo z aktywności ruchowej. Problem ten szczególnie jest zauważalny w szkołach. Dlatego wiele video wypowiedzi poświęcono właśnie zagadnieniu związanemu z uczestnictwem dziecka chorującego na astmę, w lekcjach WF-u.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.