Facebook Google+ Twitter

Zwróćmy uwagę świata na zbrodnię katyńską!

Przed chwilą dostałem mejla o następującej treści: "Jest nietypowa okazja zwrócenia uwagi USA i świata na historię mordu w Katyniu. The New York Times ma listę wszystkich nominacji do tegorocznych Oskarów, łącznie z Katyniem Wajdy".

NYT / Fot. screenNa stronie internetowej "The New York Times" możemy głosować na Katyń w kategorii najlepszy film obcojęzyczny z nominowanych do Oscara. Pisał już o tym badaniu opinii publicznej przed kilkoma godzinami Dziennik.pl, pojawiła się nawet notka w Wiadomościach24.pl.

Od momentu publikacji informacji w Dzienniku.pl przybyło już ponad 7 tysięcy głosów, a minęły zaledwie cztery godziny! Głosowanie na stronie amerykańskiej, opiniotwórczej gazety jest kolejną demonstracją niezwykłej umiejętności konsolidowania sił polskich internautów, po słynnej sondzie w "La Gazzetta dello Sport", według wyników której Włosi panicznie powinni obawiać się Polaków w rozgrywkach Euro 2008. Oddanie głosu na film Andrzeja Wajdy opowiadający o zbrodni ludobójstwa dokonanej na oficerach polskich w lasku katyńskim przez NKWD możemy potraktować jako skromny sposób spłacenia naszego długu pamięci ofiarom mordu. Oddać swój głos możemy na tej stronie - wystarczy zaznaczyć "Katyń" w kategorii FOREIGN LANGUAGE FILM i nacisnąć przycisk SUBMIT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.02.2008 13:12

48885 głosów i 86%

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali i DODALI coś do treści artykułu. Tym, którzy ODJĘLI dziękuję, ale w zupełnie inny sposób.
Marton, satisfaction guaranteed?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentarz przywrócony. Ależ mnie korci, żeby skomentować takie chwyty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żądam przywrócenia mojego komentarza. Nie łamał on prawa, regulaminu, ani nikogo nie obrażał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Usunąłem jeden komentarz. Trollom dziękujemy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agato, ale to dwie różne sprawy. Bo film Wajdy nie ma jakiegoś istotnego związku z tym wydarzeniem - jedynie o tym opowiada. A tytuł tego tekstu dobrze oddaje, dlaczego ten w miarę poprawny film wywołał u mnie niesmak - nie mam krzty szacunku dla ludzi, którzy ze sztuki robią politykę. To profanacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko dlatego zeby wszyscy dowiedzieli sie jak to naprawde bylo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzesku, ja mysle ze fakt iz w Katyniu zamordowali naszych oficerow, tez jest bezdyskusyjny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś mi się wydaje, że większej ilości osób zależy na sukcesach piłkarskich, niż na sukcesie tego filmu. Z reprezentacją jakoś dużo łatwiej się identyfikować. Jest jedna i bezdyskusyjnie - NASZA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

29643 i 80%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.