Zwycięska bramka Higuaina wprowadziła Argentynę do półfinału

Argentyńczycy do końca spotkania skutecznie bronili się przed Belgią. Kolejne niesamowite widowisko na MŚ w Brazylii.

/ Fot. Autor: LG전자 (Flickr: LG전자, ‘50억 축구팬 心’ 사로잡는다) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], undefinedOd pierwszego gwizdka agresywnie do ataku ruszyła Argentyna. W 8. minucie niepozorny strzał Higuaina w lewy róg bramki zamienił się w pierwszego gola. Zaledwie pięć minut później mocno chociaż niecelnie strzelał Kevin De Bruyne. Belgowie swoje akcję rozgrywali bardzo wolno, w efekcie czego często łatwo tracili piłki. W 24. minucie przed okazją na zdobycie bramki ponownie stanął De Bruyne. Tym razem trafił w bramkarza, który wybił piłkę, ale żaden z Belgów nie zdołał jej dobić. W końcówce pierwszej połowy boisko opuścił kontuzjowany Angel di Maria, argentyńska gwiazda poprzedniego meczu. Ostatnie minuty tej części gry zakończyły się niecelnymi strzałami Messiego z rzutu wolnego i Kevina Mirallasa, po którego uderzeniu piłka dosłownie o centymetry minęła bramkę którego od bramki dzieliło kilka centymetrów.

Druga połowa, podobnie jak i pierwsza, zaczęła się od argentyńskich ataków. Messi, nazywany co chwilę przez polskiego komentatora, Dariusza Szpakowskiego Maradoną zmarnował niezliczoną ilość rzutów wolnych. Każdy jego strzał kończył się obok bramki bronionej przez Curtoisa. W 55. minut w idealnej sytuacji na podwyższenie wyniku znalazł się Higuain. Argentyńczyk minął bramkarza, ale trafił w poprzeczką. Dobre „wrzutki” swoich kolegów zmarnował też Marouane Fellaini, któremu nie wychodziły strzały głową. Pomimo wielkiej w poczynaniach belgijskich zawodników, co było szczególnie widoczne w końcówce meczu podopiecznym Marca Wilmotsa nie udało się doprowdzić przynajmniej do remisu i dogrywki zremisować. Mecz zakończył się zwycięstwem Argentyny 1:0.

Piłkarze Alejandro Sabelliego mogą zacząć przygotowywać się do następnego meczu. Już w najbliższą środę zagrają w półfinale z Holandią, która po dramatycznym meczu pokonała w rzutach karnych Honduras 4:3. Szykuje się więc nam kolejne interesujące widowisko.