Facebook Google+ Twitter

Zwycięska przewaga w sprzedaży

Zgodnie z zasadą Pareto, która obowiązuje również w biznesie 20 procent sprzedawców zgarnia 80 procent prowizji dostępnej na rynku. Jak to się dzieje, że tak niewielu zarabia tak wiele?

Szokująca informacja

Kiedy usłyszałem to po raz pierwszy byłem w szoku. Zacząłem się zastanawiać jak to możliwe, że 20 procent ludzi na konkurencyjnym rynku zarabia 80 procent dostępnych pieniędzy. Po raz drugi doznałem szoku, gdy dowiedziałem się, że w tych 20 procentach jest kolejne 20 procent, które zgarniają niemal wszystko. Czyli w wielu firmach są mniej więcej 4 osoby, które zarabiają od kilkunastu do kilkudziesięciu razy więcej niż pozostali handlowcy.

Nie ma w tym magii

Zacząłem obserwować osoby, które znajdowały się w tym zacnym gronie. Okazało się, że nie są one bardziej uzdolnione od reszty. Nie mają jakichś wrodzonych umiejętności, które pozwalają im wyprzedzać wszystkich. Kiedyś Michael Jordan został zapytany przez jednego z dziennikarzy o to jak to się stało, że właśnie w nim objawił się taki talent. Jordan odpowiedział, że talent pomógł mu mniej więcej w 1 procencie w osiągnięciu takich rezultatów. Reszta to motywacja, wiara w siebie, dążenie do założonych celów, no i przede wszystkim ciężka praca. Tak więc żeby znaleźć się w gronie najlepszych wystarczy wypracować w sobie kilka kluczowych umiejętności i jedynie o krok wyprzedzać konkurentów.

Bryan Tracy o zwycięskiej przewadze

Ten mistrz sprzedaży, szkolący handlowców na całym świecie porównuje sprzedaż do wyścigów konnych, w których koń zajmujący pierwsze miejsce wyprzedza na mecie o włos swoich konkurentów, a zgarnia prawie wszystkie laury. Tak więc co trzeba robić, by znaleźć się w gronie najlepszych? Przede wszystkim trzeba chcieć. Bez wyraźnej chęci działania nic się nie osiągnie. Należy naśladować najlepszych. Jeżeli ktoś osiąga sukcesy, to znaczy, żę Ty robiąc to samo również możesz je osiągać. Bądź krytyczny i podążaj w określonym przez Ciebie kierunku. Bądź profesjonalistą, dbaj o swój wygląd i postawę, zarażaj ludzi entuzjazmem i bądź wiarygodny. Przygotowuj się do prezentacji i wkładaj w nie całego siebie, a ludzie sami będą wyrywać ci towar z rąk zanim zaproponujesz im możliwość kupna.

Siła motywacji

Bądź zmotywowany i stwórz sobie wyraźną wizję siebie za jakiś czas. To zdecydowanie pomaga i czyni praktycznie niemożliwym zbicie Cię z tropu. Sprawiasz wtedy wrażenie osoby, która dokładnie wie czego chce. Cechy te są niezależne od branży w jakiej pracujesz a ich wdrożenie we własnym życiu zapewni Ci bycie na szczycie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.