120793 miejsce

Zwycięski remis Lecha. Kolejorz awansował do fazy pucharowej LE

Lech Poznań zremisował 1:1 z Juventusem Turyn w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Lech awansował do fazy pucharowej, obok Manchesteru City.

Napastnik Lecha Artjoms Rudnevs strzela głową bramkę Jeventusowi Turyn meczu piłkarskiej Ligi Europejskiej / Fot. Fot. PAP/Adam Ciereszko

W drugim meczu Manchester City pokonał Salzburg 3:0.

Druga połowa:

93' Cóż to były za emocje! Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Koniec meczu. Szaleńcza radość piłkarzy i kibiców Kolejorza.

90' Wszyscy na trybunach stoją. Mróz nie przeszkadza kibicom. Rzut wolny dla Juve. Kotorowski broni z wielkim trudem. Była wymarzona okazja do zdobycia gola po główce Juventusu.

88' Piłkarze się ślizgają, rzut wolny dla Juve. Parę minut do końcowego gwizdka. Czy Lechowi się uda?

87' Lech nie rezygnuje z ataków. Juve również. Coraz bliżej końca.

84' GOL dla Juventusu. Składna akcja. Strzał Iquanity. Jest 1-1.

83' Peszko faulowany, Lech zyskuje cenne minuty. Rzut wolny. Bardzo niedokładny strzał z dystansu.

82' Śnieżyca osiąga niesamowite rozmiary. To już istne szaleństwo. Stilić schodzi, za niego wejdzie Kamiński.

81' Atak Lecha, ale nieudany.

80' Była szansa dla Juve, ale Marchisio się pośliznął tuż przed polem karnym. Zmiana we włoskiej ekipie. Traore schodzi.

79' Lech utrzymuje się przy piłce. Ma problem z dograniem w pole karne.

78' Juve atakuje już prawie w jedenastu. Kontra Kolejorza. Nic z tego. Piłkarzom jest coraz trudniej grać.

76' Manchester City prowadzi 3-0. Boisko w Poznaniu jest już całkowicie białe. Śnieg pada coraz mocniej. Rzut wolny dla Juventusu, który zwiększa przewagę.

75' Zmiana w Juventusie. Melo za Sisoko. Del Piero próbował strzelać, ale niecelnie.

73' Świetna akcja Lecha. Strzela Kikut, ale Manninger broni, nie bez problemów.

73' Pada coraz mocniej. Gra nieco ustała.

70' Wspaniała akcja Juve. Krasić dośrodkował, Del Piero główkuje tuż obok bramki. Taka okazja może się już nie powtórzyć.

69' Kontra Kolejorza, ale Lech wywalczył jedynie aut.

67' Juve napiera, po kilku strzałach spalony.

66' Arboleda powstrzymuje Krasicia. Zmiana u Włochów. Lanzafame zmienia Pepe.

66' Manchester City prowadzi 2-0 i jeśli nic nie ulegnie zmianie, to Lech spada na 2. miejsce, ale ma zapewniony awans.

64' Juve na spalonym. Włosi próbują przyspieszyć, czas im ucieka. Jeśli chcą zachować szanse na awans, muszą strzelić dwa gole. Do końca meczu 25 minut.

63' Fantastyczna szansa Kikuta po błędzie obrońców z Włoch. Tuż nad bramką.

61' Coraz bliżej końca meczu. Lechici doskonale sobie radzą i Juve nie ma nic do powiedzenia. Śnieżyca nie ustaje. Rudnevs - jedyny napastnik doznał urazu i opuszcza boisko. Wchodzi za niego Możdżeń.

59' Rzut rożny dla Juve, ale Lechici radzą sobie z niebezpieczeństwem.

58' Juve próbowało atakować, ale nieudanie.

57' Obrońcy Starej Damy z trudem wybijają piłkę na aut, przerywając wchodzącego na pole karne Rudnevsa.

56' Juve rozgrywa akcję, ale kompletnie nieudana wrzutka Juve. Kotorowski zacznie od własnej bramki.

54' Gra od paru minut toczy się głównie w środku boiska. Mamy pierwszą zmianę w ekipie polskiej. Kriwiec schodzi, a jego zmiennikiem będzie Kikut.

53' Akcja Lecha zatrzymana bez problemów przez piłkarzy Starej Damy.

52' Dośrodkowanie Włochów. Obrońcy Lecha z trudem wybijają piłkę.

50' Rzut wolny dla Kolejorza. Juve kontratakuje. Spokojnie rozgrywa piłkę. Kontra Lecha. Kontra Juve. Brakuje tylko strzałów. Robi się gorąco pomimo mrozu.

49' Lech nie może wydostać się z własnej połowy. Juve ma aut.

48' Pierwszy strzał Juve, ale Kotorowski bez trudu łapie piłkę.

47' Peszko przedostawałał się na pole karne Juve, ale fauluje i Włosi mają rzut wolny.

46' Nie minęło nawet pół minuty, a Rudnevs już strzela na bramkę Juve. Niecelnie. Potem Djrudevic i Manniger łapie piłkę w ręce.

46' Delagaci UEFA po długich naradach pozwalają piłkarzom grać dalej. Sędzia rozpoczyna więc drugą połowę tego "śnieżnego" meczu. Śnieżyca nie ustaje, ale kibicom to nie przeszkadza. Świetnie się bawią i dopingują Lechitów. Różowe linie boczne, pomarańczowa piłka i zaczynamy...

Pierwsza połowa:

45' Sędzia kończy pierwszą połowę. Lech prowadzi 1-0 i w tej chwili ma awans. Oby tak dalej. Brawa dla mistrza Polski.

45' Juve atakuje i wywalcza rzut rożny. Lech wybija piłkę. Rudnevs faulowany.

44' Stilić na spalonym po ładnym dośrodkowaniu.

43' Kotorowski zaryzykował, atakując wbiegającego Iquanitę, ale udanie. Juve wciąż napiera.

42' Arboleda faulowany po heroicznej obronie. Kotorowski zaczyna od rzutu wolnego.

41' Lech cały czas się broni, a Juventus nie umie nawet oddać strzału. Lech nie potrafi wyprowadzić kontrataku.

40' Wspaniała okazja dla Starej Damy. Strzał tuż obok bramki.

39' Juventus wciąż przy piłce, ale traci inicjatywę. Kontra Lecha, ale zabrakło spokoju.

38' Juve próbuje atakować, ale Del piero niedokładnie. Lech wybija.

36' Wspaniała kontra Lechitów. Obrońcy Juve z wielkim trudem wybijają piłkę na rzut rożny. Manninger zacznie od bramki.

35' Juventus zaczyna z autu. Po raz kolejny próbuje zagrozić polskiej bramce. Nie ma szans nawet na oddanie strzału.

33' Lech miał mnóstwo szczęścia. Kotorowski broni na raty. Rzut rożny nieudany i Juventus wciąż przegrywa.

32' Rzut wolny dla Juventusu. 25 metrów do bramki Kotorowskiego. Injac faulował. Szansa dla Starej Damy.

31' Lech wychodzi z kontrą, ale Juventus przejmuje piłkę.

30' Juventus na spalonym.

29' Peszko dośrodkował, ale obrońcy włoskiego zespołu wybijają piłkę. Aut dla Kolejorza. Peszko fauluje.

28' Lech prowadzi 1-0, Manchester City również 1-0. Mistrz Polski coraz bliżej awansu.

27' Akcja Lecha, ale zabrakło strzału. Kontra Juventusu bez trudu zakończona przez bramkarza Lecha.

26' Injac próbował strzelać, ale niecelnie.

25' Coraz większa śnieżyca. Boisko zamienia się powoli w lodowisko. Gra trochę ustała. Co się dzieje z Juventusem?

23' Kolejne dośrodkowanie. Kotorowski wybija z trudem. Znowu rożny dla Juventusu. Obrońcy Lecha pomagają Kotorowskiegu wybić piłkę.

22' Kontra Juve. Arboleda z trudem wybija. Rzut rożny dla Włochów. Lech wybija.

20' Peszko odzyskuje piłkę. Lech przy piłce. Kriwiec próbował dośrodkowywać. Mistrz Polski ma rzut rożny.

19' Rzut wolny dla Juve. Obrońcy Lecha wybijają piłkę. Jeszcze raz, ale Kotorowski broni.

16' Lech atakuje. Kriwiec dośrodkował, Rudnevs znowu główkuje, ale tuż obok bramki. Było groźnie.

15' Juventus atakuje coraz bardziej. Lech próbuje uspokoić grę. W tym momencie Lech ma awans do fazy pucharowej.

14' Szał 40 tysięcy kibiców na trybunach. Nikomu nie przeszkadza kilkunastostopniowy mróz. Juventus próbował atakować, ale Kotorowski broni.

12' Lech cały czas przy piłce. Peszko wywalczył rzut rożny dla mistrza Polski. GOOOL! Rudnevs główkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i mistrz Polski prowadzi.

10' Kotorowski broni, szansa na kontrę Lecha. Kriwiec atakuje lewą stroną, ale Juventus wybija na aut. Dośrodkowanie Henriqueza zbyt głębokie, ale mistrz Polski ma kolejny aut.

8' Juventus napiera. Strzał Marchisio zza pola karnego, ale wysoko ponad bramką.

6' Kolejne groźnie wyglądające dośrodkowanie Juventusu, ale Arboleda wybija. Kontra Lecha, ale polski zespół powstrzymany.

5' Rzut wolny dla Juventusu. Kotorowski trochę się pugubił, ale piłka leci tuż obok słupka.

4' Mocny, daleki strzał Rudnevsa. Manninger broni z problemami.

3' Pierwszy groźny atak Juventusu, ale obrońcy Lecha wybijają piłkę z pola karnego.

2' Pierwszy rzut wolny dla Lecha. Manninger broni bez problemów.

1' Początek meczu. Ogromny mróz nie jest straszny piłkarzom obu drużyn.

Wyjściowe składy:
Lech Poznań: Kotorowski - Henriquez, Arboleda, Bosacki, Wojtkowiak - Kriwiec, Djurdjević, Stilić, Injac, Peszko - Rudnevs
Juventus Turyn: Manninger - Camilleri, Bonucci, Chiellini, Traore - Krasić, Sissoko, Marchisio, Pepe - Del Piero, Iaquinta