Facebook Google+ Twitter

Zwycięskie otwarcie nowej hali Jastrzębskiego Węgla

Na początek prezentacja drużyny, następnie występ legendy polskiej muzyki, zespołu Perfect. W sobotę piękny i zacięty mecz z Iskrą Odincowo. Tak w Jastrzębiu świętowano otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej.

Siatkarskie święto w Jastrzębiu rozpoczęło się w piątkowy wieczór, od prezentacji drużyny. Kibice mieli okazję zobaczyć wielkie show. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla na halę wjeżdżali motocyklem, prowadzonym przez Natalię Florek – uczestniczkę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Po zejściu z motocykla, zasiadali na kanapie i odpowiadali na pytania prowadzącego imprezę, komentatora sportowego Polsatu, Jerzego Mielewskiego.
Po prezentacji drużyny odbył się koncert legendarnego zespołu Perfect. Rozpoczął się od złożenia życzeń liderowi zespołu – Grzegorzowi Markowskiemu, który w piątek obchodził 58. urodziny.

W sobotę kibice Jastrzębskiego Węgla mogli zobaczyć swoich ulubieńców w akcji, ponieważ jastrzębianie rozegrali towarzyski mecz z rosyjską Iskrą Odincowo. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu, dodawał fakt iż w składzie drużyny z Odincowa, występuje były siatkarz Jastrzębskiego Węgla, Paweł Abramow, a trenerem Rosjan jest były szkoleniowiec jastrzębian, Roberto Santilli.

Podopieczni Lorenzo Bernardiego jednak nie zawiedli swoich kibiców i po pięciosetowym boju pokonali drużynę z Rosji.

Otwarcie obiektu cieszyło się w Jastrzębiu wielkim zainteresowaniem. Organizatorzy na dwa dni imprezy przeznaczyli 6 tys. wejściówek, po 3 tys. na każdy z dni. Bilety rozeszły się w ciągu godziny.

Ale nie ma się co dziwić. Drużyna Jastrzębskiego Węgla przed sezonem dokonała spektakularnych transferów. Do klubu przybyli m.in.: Michał Łasko, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Rob Bontje, Russel Holmes oraz Brian Thorton.

Nowy obiekt kosztował miasto ok. 32,5 mln złotych, z czego 11,3 mln zł Jastrzębie pozyskało ze środków Unii Europejskiej. Obiekt może pomieścić 3 tys. widzów i jak podkreślał prezydent Jastrzębia Marian Janecki, nie będzie tylko obiektem sportowym, ale będą się na nim odbywać także różnego rodzaju imprezy kulturalne oraz targi.

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Rozwiązanie konkursu na wakacyjny przewodnik. Kto wygrał drukarkę?
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Inauguracja Szlaku Matki Ewy w Bytomiu - Miechowicach
Koncert zespołu Chemia w lubelskim Klubie Graffiti. Fotorelacja
Nowa Prawica Korwin-Mikkego: premier Tusk niczym Gierek i Gomułka
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.