Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9311 miejsce

Zwycięskie tytuły w plebiscycie "Najlepsza książka katolicka"!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-30 20:32

Plebiscyt "Najlepsza książka katolicka" powstał po to, by pokazać, że lektura i refleksja nad treścią książki mogą stanowić tarczę ochronną przeciw postępującej komercji i otaczającej nas gorączki konsumpcji.

Czy książka może być balsamem dla duszy, lekiem na nasze rany i drogowskazem w chwilach zwątpienia? Nieść spokój, radość, przesłanie miłości i wiary? Jak wybrać wartościowe książki o tematyce religijnej, bądź poruszające zagadnienia duchowości i przekonujące, że … wiara może zdziałać cuda? Wśród internautów oddających głosy za pośrednictwem strony www.ksiazkakatolicka.pl zostaną rozdysponowane cenne zestawy książek.

Które spośród tytułów zwróciły uwagę jury, a które - internautów?

"Bóg dla dorosłego" to kategoria, w której jury wskazało na "Leksykon symboli liturgicznych" ks. Bogusława Nadolskiego, przedstawiający m.in. kolorystykę stosowaną w liturgii oraz wytłumaczenie okresów liturgicznych.

Internauci wskazali na książkę "Dziecko w pedagogii Jana Pawła II" Tomasza Bilickiego, będącą próbą dokonania analizy spojrzenia papieża Jana Pawła II na dziecko i wychowanie (46,1 proc. głosów).

Najlepsze "Boskie litery" czyli "czcionka Boga" to według jury e-book "Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową" Zofii Kaliskiej. Internautów zachwyciła zaś historia upadłych aniołów i kuszenia, czyli znakomita książka Tosca Lee "Diabeł. Autobiografia" (35,9 proc. głosów).

O wielkości "Dzieła Bożego" przekonało się jury, wybierając pozycję: "Wszędy pełno Ciebie. Rozważania na niedziele i święta" ks. Jana Twardowskiego. Natomiast 46,34% internautów planuje "Duchową pielgrzymkę do Santiago de Compostela", w którą wyruszą oni wraz z jezuitą, Waldemarem Pawłem Losem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.