Facebook Google+ Twitter

Zwycięstwa Jackiewicza i Włodarczyka w Ełku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-28 16:23

Wczoraj wieczorem w hali sportowo-widowiskowej w Ełku odbyła się Gala Boksu Zawodowego z cyklu . Na żywo bokserom kibicowało blisko 2 tys. osób. Przed telewizorami kibiców było z pewnością znacznie więcej. Walkę wieczoru transmitowała telewizja Polsat, zaś cała Gala dostępna była widzom Polsatu Sport.

Walką wieczoru było starcie Rafała Jackiewicza z reprezentantem Dominikany - Delvinem Rodriguezem. Starcie w wadze półśredniej wygrał na punkty polski pięściarz. Jackiewicz przez pierwsze cztery rundy zdecydowanie punktował przeciwnika. W połowie szóstej rundy, po groźnej wymianie ciosów, Jackiewicz znalazł się na deskach. Był liczony i wszystko wskazywał, na to, że walka zakończy się knockdownem na korzyść Rodrigueza. Polak dotrwał jednak do końca rundy i od początku następnej powoli wracał do swojego rytmu walki. W kilka minut po gongu sygnalizującym koniec walki sędziowie jednogłośnie (117:116, 114:112, 115:112) orzekli zwycięstwo Jackiewicza. Rafał Jackiewicz, dzięki tej wygranej, już na początku przyszłego roku stanie do walki o mistrzostwo świata wagi półśredniej federacji IBF.

Jackiewicz nie był jedynym Polakiem, który tego wieczoru pojawił się w ełckim ringu. W ośmio rundowym pojedynku Krzysztof "Diablo" Włodarczyk pokonał na punkty reprezentanta Bułgarii Konstantina Semerdjiewa. W innej walce młodzieżowy tytuł mistrza świata federacji WBC zdobył Tomasz Hutkowski, pokonując (również na punkty) Belga Ismaila Abdoula.

Gala Boksu Zawodowego, z racji rangi imprezy, sprawiła iż Ełk na moment stał się sportowym centrum Polski. Między innymi dlatego w Ełku pojawiło się wiele znanych osobistości świata sportu, m.in. Tomasz Iwan, Grzegorz Skrzecz, Wojciech Fortuna, czy Jerzy Kulej. Ten ostatni wraz z Andrzejem Kostyrą komentował wszystkie pojedynki wieczoru.

Adrian Arasimowicz
Pierwotne miejsce publikacji: link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.