Facebook Google+ Twitter

Zwycięstwem jest miłość- Ordery po raz pierwszy

5 marca 2014 roku po raz trzeci mieszkańcy powiatu Legionowskiego zostali zaproszeni do udziału w Dniach Osób Niepełnosprawnych. Uroczystego otwarcia dokonali starosta powiatu Jan Grabiec i prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Ordery wg projektu Krzysztofa Stępniaka / Fot. Monika KosewskaNa sali obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich gmin powiatu oraz goście z powiatu pułtuskiego, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, przedstawiciele szkół i wielu instytucji , a przede wszystkim mieszkańcy powiatu dla których tą uroczystość zorganizowano. Inauguracja rozpoczęła cykl wydarzeń kulturalno - sportowych (konkursy, wystawy, międzypowiatowe przeglądy twórczości, paraolimpiada, plener malarski, spotkania z prawnikami), które trwać będą do końca tego roku. Poprzez prezentację dorobku artystycznego i sportowego środowiska osób niepełnosprawnych organizatorzy chcą przybliżyć wszystkim mieszkańcom powiatu osoby, którzy bardzo często czują się odrzuceni, zepchnięci na margines z powodów przez nich niezawinionych. Ludzi, którzy wbrew pozorom mają wiele do zaoferowania lokalnej społeczności.

Przed wspaniałą publicznością wystąpiła Dorota Osińska. Aktorka teatru Rampa i gwiazda II edycji programu TVP 2 The Dorota Osińska przed publicznością w Legionowie. / Fot. Jerzy JastrzębskiVoice of Poland. Jej występ wzruszył zebranych. Nie tylko pięknem wykonania wielu znanych już utworów(,Ktoś do kochania, Miasto aniołów, Biec w nadzieję ), ale i tych z najnowszej płyty „Teraz”. Artystka podbiła serca zebranych zwierzeniami o swojej rodzinie,o miłości w życiu, o spełnianiu się marzeń, o szczęściu, które zagościło w jej życiu. Publiczność gorąco oklaskiwała występ .

Po wzruszającym recitalu recitalu Doroty Osińskiej Kapituła uhonorowała orderem Przyjaciel Niepełnosprawnych dwie niezwykłe, wspaniałe osoby Krystynę Świniarską i Krzysztofa Wołejko.
Przepiękny order, którego autorem jest Krzysztof Stępniak, przedstawia Nike z Samotraki -Symbolizuje ona zwycięstwo i piękno pomimo swego okaleczenia. Sentencja Victoria Est Amor określa drogę, sposób działania osób zaangażowanych w pomoc dla niepełnosprawnych. Pełna akceptacja, której największym uosobieniem jest miłość to największy podarunek, który możemy dać ludziom dotkniętym przez los. Zwycięstwem jest miłość.-mówi autor orderu.

Wspólne zdjęcie tuz po ceremonii wręczenia orderów. / Fot. Monika Kosewska-Jestem bardzo wzruszona tym wyjątkowym wyróżnieniem. -mówiła odznaczona orderem Krystyna Świniarska- Dziękuję Kapitule za uznanie, dziękuję Fundacji „Promień Słońca”, że mnie zauważyła i doceniając moją pracę zgłosiła moją kandydaturę, dziękuję również wszystkim osobom, które stanęły kiedyś na mojej drodze i pokierowały moim życiem… czasem zamierzenie a czasem niezamierzenie tak, że dzisiaj mogę stojąc tu przed państwem doświadczać tak cudownej chwili. Pani Dorota Osińska powiedziała, że spełniły się jej marzenia a moje spełniło się i to o którym nie marzyłam… i to jest właśnie dzisiaj… i to jest piękne. Wierzę, że dzisiejszy dzień, tak wyjątkowy, spowoduje, że niepełnosprawność stanie się sprawnością i wszyscy razem będziemy cieszyć się i świętować. Na niebie świecą miliony gwiazd i wszystkie świecą dla nas, a niektóre z nich już za chwile zobaczymy i będziemy mogli podziwiać." -

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.