172073 miejsce

Zwycięstwo bez konsekwencji. Szypiorniści grali w Norwegii

Podopieczni Bogdana Wenty pokonali zespół Czech 33:30 (13:14) w ostatnim meczu fazy wstępnej Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych. Mecz nie będzie miał jednak żadnego znaczenia.

Czesi zajęli w naszej grupie czwarte, ostatnie miejsce. Awans do fazy zasadniczej uzyskały zwycięzca grupy: Chorwacja oraz Polska i Słowenia. Do tych zespołów dołączą trzy drużyny z grupy B. Teraz rywalizacja będzie się odbywać w grupie złożonej z sześciu drużyn. W tabeli uwzględnia się jednak mecze, które już się odbyły. Biało-Czerwoni przystąpią do rywalizacji z dwoma punktami (za wygraną nad Słowenią). Cztery oczka uzbierali Chorwaci, a Słoweńcy na pierwsze punkty muszą jeszcze poczekać. Pewne awansu z grupy B są już drużyny Norwegii i Danii. Trzecią drużyną będzie najprawdopodobniej zespół Czarnogóry. Z grupy C awans wywalczyli Niemcy i Hiszpanie. Ostatnie premiowane awansem miejsce zajmą Węgrzy lub Białorusini. W grupie D premiowane miejsca zajęły: Francja, Szwecja i Islandia.

Spotkanie z Czechami nie było dobrym widowiskiem. Mimo że szybko objęliśmy kilku bramkowe prowadzenie, to na przerwę schodziliśmy przegrywając jedną bramką. Naszą grę cechował brak koncentracji i nonszalancja. Zawodnicy dobrze wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa mecz i tak nie będzie miał żadnego znaczenia. Na szczęście bardzo dobrze bronił Adam Weiner (dobrze mieć w zespole dwóch równorzędnych bramkarzy). W drugiej połowie szybko wyszliśmy jednak na prowadzenie. Świetnie wykorzystaliśmy grę w podwójnej przewadze. Zdobyliśmy wtedy trzy bramki. Trzeba otwarcie przyznać, że gra biało-czerwonych nie była najlepsza, ale wystarczyła na pokonanie naszych południowych sąsiadów. W 52. minucie prowadziliśmy już 5 golami i po raz kolejny dało o sobie znać rozluźnienie. Czesi zmniejszyli dystans do dwóch trafień. Opanowaliśmy jednak sytuację i dowieźliśmy wygraną do końca.

Teraz czeka nas dzień odpoczynku. Faza zasadnicza rozpocznie się we wtorek. W drugim meczu naszej grupy Chorwacja pokonała Słowenię 29:24 (16:15).

Polska - Czechy 33:30 (13:14)
Polska: Adam Weiner - Karol Bielecki 9, Marcin Lijewski 5, Grzegorz Tkaczyk 5, Bartosz Jurecki 4, Patryk Kuchczyński 3, Tomasz Tłuczyński 3 (2 z karnych), Krzysztof Lijewski 2, Mateusz Jachlewski 1, Michał Jurecki 1, Artur Siódmiak, Damian Wleklak.
Czechy: Petr Stochl, Martin Galia - Karel Nocar 7, Michal Bruna 4, Petr Hruby 3, Jiri Vitek 3 (1), Martin Setlik, Dan Kubes 1, Jan Filip 6, Jan Sobol 1, Pavel Horak 2, Tomas Heinz, Tomas Reznicek 1, Alois Mraz 2.