Zwycięstwo Celticu na inauguracji Scottish Premier League

Na Celtic Park w Glasgow miejscowy Celtic podejmował niżej notowany Kilmarnock. Gospodarze wygrali to spotkanie 4:1, 2 bramki zdobył napasnik reprezentacji Polski, Maciej Żurawski.

Faworytem tego spotkania był zdecydowanie Celtic, ale słabe wyniki w sparingach zapowiadały ciekawe spotkanie. Jednakże już w 25 minucie spotkania do bramki Kilmarnock trafił Maciek Żurawski, który wykorzystał znakomite dogranie Kennego Millera. W 38 minucie meczu było już 2:0. Miller znakomicie wszedł w pole karne rywala, nie widząc jednak miejsca na strzał, odegrał na prawe skrzydło do "Magica" Żurawskiego, a ten znakomicie dośrodkował na 11 metr, gdzie świetnie ustawiony Jiri Jarosik strzałem głową podwyższył wynik spotkania dla Celtów. Do przerwy nieustannie atakował Celtic, ale brakowało kropki nad i.

W drugich 45 minutach obraz gry niewiele się zmienił. Nadal atakował Celtic, a Kilmarnock rozpaczliwie się bronił. W końcu, w 75 mincucie spotkania arbiter główny podyktował rzut wolny z około 18 metrów. Do piłki podszedł maestro od stałych fragmentów gry, Shunsuke Nakamura, który fenomenalnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0, honorową bramkę dla Kilmarnock uzyskał Naismith. Jednakże to nie był koniec emocji. W 90 minucie spotkania swoją drugą bramkę w tym meczu uzyskał Maciej Żurawski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. ''Magic" podsumował wspaniałe zawody, ale należy również wyróżnić Kennego Millera, który zostawił dzisiaj wiele sił na boisku.