Zwycięstwo Fyrstenberga i Matkowskiego w Londynie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali parę Lukas Dlouhy/Leander Paes 6:3 7:6(3) w pierwszym meczu ATP World Tour Finale w Londynie.

/ Fot. en.wikipedia.orgPolacy przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani. W pierwszym secie pewnie wygrywali swoje serwisy. Przy stanie 3:2 wykorzystali szansę na przełamanie rywali i objęli prowadzenie, co wystarczyło do wygrania seta 6:3.

W drugim secie obie pary pewnie wygrywały swoje podania i o losach seta, meczu zadecydował tiebreak zakończony zwycięstwem Fryty i Matki 7:3.
Mecz trwał 1h i 16minut, Fyrstenberg z Matkowskim obronili 3 break pointy.

Forma Polaków, dobry serwis i skuteczna gra przy siatce, pozwala z optymizmem czekać na kolejny mecz. "Jesteśmy zadowoleni z gry i z wyniku" - powiedział Fyrstenberg. "Utrzymaliśmy koncentrację przez cały mecz i bezbłędnie wykorzystywaliśmy słabości przeciwników, głównie Lukasa". - Dodał popularny Fryta. "W tiebreaku kontrolowaliśmy grę, jest pierwsze cenne zwycięstwo, czekamy na kolejne - powiedział po meczu Marcin Matkowski.

Wynik meczu: Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) - Lukas Dlouhy, Leander Paes (Czechy, Indie, 3) 6:3, 7:6(3)

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski to jedna z najlepszych par deblowych na świecie i najlepsza polska para deblowa w historii. Aktualnie 6. miejsce w rankingu deblowym ATP. Czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat zakwalifikowali się do Masters Cup, w którym w 2008 roku doszli do półfinału. Na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 r. osiągnęli ćwierćfinał. To najlepszy wynik polskiego tenisa w historii Igrzysk Olimpijskich. Także w 2008 roku wygrali w Madrycie prestiżowy turniej z serii Masters. W 2009 roku wygrali dwie imprezy, w tym po raz pierwszy we wspólnej karierze turniej rozgrywany na trawie (Eastbourne).

W roku 2010 obronili tytuł w Eastbourne, osiągnęli dwa ćwierćfinały Wielkoszlemowe (Roland Garros, US Open), grali w 5 finałach ATP i wywalczyli awans do turnieju Masters. Są niepokonani w Pucharze Davisa od 2 lat, stanowiąc najsolidniejszy punkt Reprezentacji Polski w rozgrywkach międzynarodowych. W historii wspólnych występów w Pucharze Davisa przegrali od 2003r tylko trzy mecze. W swojej karierze pokonali wszystkie pary światowej czołówki, w tym kilkakrotnie najlepszy debel świata ostatnich lat braci Bryan. W 2006 roku dotarli do półfinału Australian Open. To trzykrotni zwycięzcy Orange Prokom Open w Sopocie i triumfatorzy Orange Warsaw Open.