Zwycięstwo i porażka Astorii, w sobotę hit kolejki

We wtorkowym meczu koszykarskiej II ligi bydgoska Astoria planowo pokonała OSSM Warszawa 92:55. Dzień później bydgoszczanie dosyć niespodziewanie ulegli w Nowym Dworze Gdańskim miejscowemu ŻTS-owi 85:74 odnosząc drugą porażkę w sezonie.

ŻTS Nowy Dwór Gdański - KPSW/Astoria Bydgoszcz 85:74 / Fot. Maciej ŁykWtorkowe spotkanie zostało rozegrane awansem i było pierwszym z trzech jakie Astoria miała rozegrać w tym tygodniu. Na parkiecie od samego początku dominowali faworyzowani gospodarze. Z uwagi na to, iż następnego Astorię czekało kolejne spotkanie trener Borkowski dał pograć juniorom oszczędzając tym samym siły graczy podstawowego składu. Jedynym graczem podstawowej piątki, który rozegrał całe spotkanie był Kuczyński, ale to tylko dlatego że następnego dnia miał wolne ze względu na Święta Bożego Narodzenia. Warto odnotować także powrót do bydgoskiego zespołu Mateusza Bierwagena, który ma wzmocnić konkurencje wśród graczy obwodowych. Po jednostronnym widowisku lider rozgrywek pewnie pokonał gości z Warszawy 92:55.

KPSW Astoria Bydgoszcz - OSSM Warszawa 92:55 (21:16, 29:10,25:16, 17:13)

Astoria: Kuczyński 18 (15 zb), Bierwagen 12, Czyżnielewski 11 (2x3), Baliński 10, Szyttenholm 10, Robak 9 (1x3), Szopiński 8, Rąpalski 4, Urbaniak 4, Gliszczyński 3 (1x3), Laydych 3 (1x3), Szafranek 0.

OSSM: Leńczuk 15 (1), Kwiatkowski 11 (1), Kołakowski 7, Barszczyk 5, Nogajski 4, Kalinowski 4, Rychłowski 3, Niedbalski 2, Bojko 2, Dulnik 2, Piesio 0, Świt 0.

Dzień później Astoria udała się na kolejne spotkanie, tym razem przeciwnikiem był ŻTS Nowy Dwór Gdański. Faworytem tego spotkania był zespół gości, jednak już pierwsze minuty pokazały że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Gospodarze grali agresywnie w obronie, w ataku natomiast popisywali się świetną skutecznością. Po pierwszej kwarcie, przegranej przez Astorię 25:23, bydgoszczanie uspokoili trochę grę i odskoczyli gospodarzom na kilka punktów, wygrywając ostatecznie pierwszą połowę 40:45.
Po przerwie ŻTS ruszył do odrabiania strat, co w dużej mierze ułatwili im sami koszykarze Astorii popełniając dużo błędów własnych. Skuteczni gra Urbaniaka i Pawłowskiego pozwoliły gospodarzom na wyrównanie strat. Po 30 minutach oba zespoły remisowały 56:56 i wynik końcowy tego spotkania dalej był sprawą otwartą. Pierwsze 5 minut ostatniej części spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Najczęstszym wynikiem na tablicy był remis. Bydgoszczanie odskoczyli nawet na kilka punktów jednak w 37 minucie gospodarze wyrównali stan gry na 71:71. Od tego momentu znakomicie w obronie zagrali podopieczni Piotra Kamińskiego. Twarda gra strefą rozbijała każde ataki Astorii. Ostatnie 3 minuty gospodarze wygrali 13:2 i dosyć niespodziewanie pokonali faworyzowanych bydgoszczan.
W sobotę bydgoski zespół czeka kolejne spotkanie, najtrudniejsze w tym tygodniu a i może w tej rundzie. O 17:00 w hali przy ul. Królowej Jadwigi 23 bydgoszczanie podejmować będą SKK Siedlce.

ŻTS Nowy Dwór Gdański - KPSW/Astoria Bydgoszcz 85:74 (25:23, 15:22, 16:11, 29:18)

ŻTS Nowy Dwór Gdański: Urbaniak 19 (1x3, 8 zb), Pawłowski 15 (1x3), Igliński 12 (1x3, 10 as), Cebula 8 (1x3), Renkiel 8 oraz Rduch 8, Nosek 5 (1x3), Chojnacki 4, Rabe 3 (1x3), Matysiak 3 (1x3).

KPSW Astoria: Urbaniak 19 (1x3), Szyttenholm 15 (8 zb), Gliszczyński 12 (3x3, 7 as), Laydych 11 (2x3, 10 zb), Bierwagen 8 oraz Czyżnielewski 4 (7 zb), Robak 3, Szopiński 2.