42962 miejsce

Zwycięstwo Interu w derbach Mediolanu. Juventus mistrzem Włoch!

Po bardzo emocjonującym, otwartym z obu stron i szybkim widowisku, w niedzielę Inter pokonał AC Milan 4-2 w derbach Mediolanu. Ozdobą tego meczu był niesamowity gol obrońcy Interu - Maicona. Wynik ten sprawił, że Juventus Turyn został mistrzem Włoch!

/ Fot. EPA/DANIEL DAL ZENNAROPierwszą groźną sytuację mieli zawodnicy Massimilliano Alegriego w 12. minucie, kiedy to fatalnie z czterech metrów przestrzelił nad bramką Zlatan Ibrahimovic.

W 14. minucie to Inter zdobył pierwszą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do kompletnie niepilnowanego Wesley Sneijdera, który odegrał ją do będącego bez żadnej opieki przed bramką Diego Milito. Argentyńczyk z czterech metrów pokonał Abbiatiego. Był to 21. gol Milito w tym sezonie Serie A.

Od czasu uzyskania prowadzenia ekipa Interu zaczęła sprawiać lepsze wrażenie. Składne akcje przeprowadzane z dużym rozmachem sprawiały dużo problemów formacji defensywnej Milanu.

W 20. minucie arbiter nie uznał bramki dla "Nerazzurrich", ponieważ na pozycji spalonej znajdował się Lucio.

Kolejną doskonałą sytuację miała ekipa Interu w 33. minucie, kiedy to głową uderzał na bramkę Cambiasso. Tylko fantastyczna interwencja i niesamowity refleks Abbiatiego zapobiegły utracie gola. Jak pokazały powtórki telewizyjne, piłka mogła przekroczyć linię bramkową - do końca jednak tej sytuacji replay'e nie wyjaśniły. Po chwili bramkarz Milanu doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Na jego miejsce wszedł rezerwowy golkiper Marco Amelia.

W 35. minucie kapitalną okazję na gola powinien zamienić Ibrahimovic, jednak jego uderzenie fantastycznie sparował Julio Cesar.