Zwycięstwo Justyny Kowalczyk w Pucharze Świata w biegach narciarskich

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-18 11:50

Justyna Kowalczyk po raz trzeci w karierze zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. W kanadyjskim Whistler wygrała bieg łączony (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). To jej 16. podium w PŚ.

Druga na mecie była Włoszka Marianna Longa, trzecia jej rodaczka Arianna Follis.

Kowalczyk rozegrała bieg doskonale taktycznie. Po pierwszych 7,5 km i po zmianie stylu biegu na technikę dowolną była jeszcze druga, ale później przed jednym z podbiegów zaatakowała, wyprzedziła prowadzącą Mariannę Longę i pierwsze miejsce utrzymała do mety.

Justyna Kowalczyk wygrywając w kanadyjskim Whistler bieg łączony na 15 km po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. W piątek Polka zajęła drugie miejsce w sprincie na 1,3 km techniką klasyczną.

Źródło: tvn24.pl