Zwycięstwo lublinianek w trzeciej rundzie Pucharu EHF

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2007-11-04 21:45

Szczypiornistki SPR Safo Lublin pokonały Interferie Zagłębie Lubin w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy Pucharu EHF 40:30. Rewanż w Lubinie dla Mistrzyń Polski wydaje się być już tylko formalnością.

Oba zespoły – uważane za najmocniejsze kadrowo w lidze - przystąpiły do spotkania z pięcioma reprezentantkami Polski w wyjściowym składzie, co zapowiadało bardzo ciekawą walkę. Wynik już w czterdziestej sekundzie otworzyła zawodniczka SPR-u - Małgorzata Marzec, jednak do szóstej minuty nic nie wskazywało na to, iż lublinianki wygrają ten mecz tak łatwo. Z minuty na minutę, przewaga Mistrzyń Polski wyraźnie rosła, o czym świadczy wynik po pierwszej połowie, gdzie SPR Safo Lublin zdobyło dwadzieścia trzy bramki, przy zaledwie jedenastu Zagłębia.

Druga połowa, niespodziewanie zaczęła się od bardzo częstych ataków lubinianek, które stopniowo zaczęły odrabiać straty z pierwszej połowy. Jednak szczypiornistki z Lublina swoją rozważną grą, bardzo szybko zaczęły kontrolować wynik i już do końca spotkania nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie swojej przewagi.

Swoją wygraną, SPR Safo Lublin postawił pierwszy krok na drodze do 1/8 Pucharu EHF. Odrobienie dziesięciobramkowej straty, wydaje się być bardzo ciężkie dla Zagłębia, jednak nie przekreśla jego szans na awans.

Rewanż 11 listopada w Lubinie o 18:35. .

SPR Safo Lublin – Interferie Zagłębie Lubin 40:30 (23:11)