Zwycięstwo Mogielanki w deszczu

Mogielanka Mogielnica wygrała kolejny mecz w lidze okręgowej. Tym razem pokonała na własnym terenie Sokoła Przytyk 4:1.

/ Fot. Mogielanka MogielnicaPo południu w Mogielnicy padał deszcz, a na miejscowym boisku walczyły drużyny Mogielanki i Sokoła. Lepsi okazali się gospodarze, którzy potwierdzili aspiracje do utrzymania się w lidze okręgowej. Już w 2. minucie meczu na listę strzelców wpisał się pomocnik Mogielanki, Dariusz Dzióba. Oddał kapitalny strzał z około 20 metrów od bramki rywali.

W 23. minucie kolejnego gola zdobył niezawodny młody napastnik gospodarzy, Paweł Jaworski. Jak się później okazało niejedynego w tym spotkaniu. W 25. minucie mógł po raz kolejny pokonać golkipera gości, ale oddał niecelny strzał. 10 minut później był już bezbłędny. W polu karnym przyjezdnych przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja nie do obrony.

Na początku drugiej połowy tego pojedynku kontaktowego gola zdobył Sokół. Mianowicie z rzutu karnego. W 85. minucie gości dobił ponownie Jaworski, który zaliczył w tym meczu hat - tricka. Spotkanie zakończyło się w wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

Pojedynek z Sokołem Przytyk był kolejnym dobrym meczem Mogielanki pod wodzą nowego trenera, Mariusza Wielgusa. Były zawodnik Radomiaka Radom ma chyba patent na wygrywanie meczów w
lidze okręgowej. Jego drużyna tydzień temu pokonała Legion Głowaczów, a dziś nie dała żadnych szans ekipie z Przytyka.