Zwycięstwo na pożegnanie Guusa Hiddinka

Chelsea Londyn pewnie pokonała na własnym stadionie Blackburn Rovers 2:0. Dla trenera "The Blues" Guusa Hiddinka był to ostatni mecz w roli szkoleniowca na Stamford Bridge. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami Holender miał pracować w Anglii tylko do końca obecnego sezonu, gdyż jego priorytetem nadal jest praca z reprezentacją Rosji.

Guus Hiddink / Fot. PAPhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/Guus_Hiddink.jpg / Fot. wikipediaW meczu rozegranym dziś po południu pierwsza bramka dla "The Blues" padła szybko, bo w 4. minucie meczu. Po fantastycznym dośrodkowaniu Nicolasa Anelki piłkę do siatki skierował Florent Malouda. Chelsea kontrolowała całe spotkanie i sporadyczne ataki piłkarzy Blackburn nie przynosiły żadnego efektu. W 59. minucie meczu losy meczu rozstrzygnął właśnie Anelka, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Po dzisiejszym zwycięstwie Liverpool'u nad West Bromwich Albion jest pewne, że Chelsea zakończy sezon na trzecim miejscu. Na kolejkę przed końcem traci 7 punktów do Manchesteru United i 3 do Liverpoolu. Czwarty jest Arsenal, który do "The Blues" traci aż 11 punktów. Natomiast Blackburn zajmuje bezpieczne 14. miejsce.

Fani Chelsea w podzięce za udaną końcówkę sezonu wielokrotnie skandowali imię i nazwisko holenderskiego szkoleniowca.