Facebook Google+ Twitter

Zwycięstwo Northuga i dobry bieg Krężeloka w Kuusamo

Norweg Petter Northug wygrał bieg na 15 km techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Podium uzupełnili Rosjanie Maksym Wylegżanin i Aleksander Legkow. Dobrze pobiegł Polak Janusz Krężelok, zajmując 18. miejsce.

Petter Northug. / Fot. PAP EPA/SRDJAN SUKIW niedzielę odbyły się kolejne zawody w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 15 km techniką klasyczną. Podobnie jak tydzień temu (Beitostölen w Norwegii, 15 km techniką dowolną) niespodziewanie dobrze bieg rozpoczął… Maciej Kreczmer. Po 2,2 km Polak zajmował bardzo dobre jedenaste miejsce i tracił tylko 5,1 sek. do prowadzącego wówczas Rosjanina Aleksandra Legkowa. Drugi był również Rosjanin, Wasilij Roczew (+1,9), a trzeci jego rodak – Maksym Wylegżanin (+2,9). Dobrze bieg rozpoczął również inny nasz reprezentant, Janusz Krężelok. Na tym etapie dystansu Polak znajdował się wprawdzie na 23. pozycji, ale do lidera tracił niespełna 8 sekund (+7,8).

Po przebiegnięciu 6,1 km na prowadzeniu wciąż byli Rosjanie. Pierwsze pięć pozycji zajmowali właśnie reprezentanci tego kraju – Maksym Wylegżanin, Aleksander Legkow (+2,8), Wasilij Roczew (+6,1), Ilia Czernousow (+7,8) i Sergiej Nowikow (+10,2). Niesamowicie dobrze biegł wciąż Maciej Kreczmer, który zajmował 6. miejsce i tracił do Wylegżanina tylko 10,3 sek. Nieco gorzej natomiast spisywał się na tym etapie biegu Janusz Krężelok. Polak tracił już do lidera 23,9 sek., ale wciąż plasował się w najlepszej trzydziestce zawodów (22. pozycja).

W dalszej części dystansu niestety Maciej Kreczmer zaczął wyraźnie słabnąć i z kilometra na kilometr jego utrzymanie się w czołowej stawce zawodników stawało się coraz mniej realne. Na 2,8 km przed metą Polak znajdował się dopiero na 29. miejscu, a jego strata do prowadzącego wciąż Wylegżanina wzrosła do 45,5 sek. Lepiej spisywał się natomiast Janusz Krężelok, który nadal plasował się na 22. pozycji i tracił do lidera ok. pół minuty (+36,5). Na drugiej pozycji znajdował się inny Rosjanin, Legkow (+2,7), a na trzeciej Norweg Petter Northug (+8,0). W walce o miejsca na podium liczyli się jeszcze Rosjanin Nowikow (+12,9), Norweg Martin Johnsrud Sundby (+18,1) i Amerykanin Kris Freeman (+18,5).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.