Facebook Google+ Twitter

Zwycięstwo Polaków z Lichtensteinem i ostatni mecz Jerzego Dudka

Polacy, choć wczoraj mecz wygrali, nie zachwycali. Niepewne podania, brak akcji wykańczających oraz ofensywnych dają sporo do myślenia tuż przed następnym spotkaniem, tym razem dużo ważniejszym, z Mołdawią.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykZwycięstwo jest, ale bez szału

Stadion KS Cracovia okazał się szczęśliwy dla Polaków we wczorajszym spotkaniu towarzyskim z Lichtensteinem. Szału jednak nie było. Polacy wyszli w składzie, pozostawiającym wiele do życzenia. Może takie typy selekcjonera Waldemara Fornalika były zamierzone? Może postanowił on oszczędzać swoich najlepszych zawodników przed piątkowym spotkaniem z Mołdawią? Trzeba spojrzeć jednak prawdzie w oczy: Polska grała tak jak zwykle czyli słabo. Pozostająca na 63. miejscu w rankingu FIFA reprezentacja Polski, miała spore problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji ofensywnej przeciwko drużynie narodowej Lichtensteinu (148. miejsce). Ostatecznie jednak, zwycięskie bramki w drugiej połowie spotkania udało się strzelić Arturowi Sobiechowi oraz Maciejowi Rybusowi.

Pożegnanie Jerzego Dudka

Mecz Polska – Lichtenstein był ostatnim meczem w karierze reprezentacyjnej Jerzego Dudka. Kibice mogli oglądać go wczoraj ostatni raz do 35. minuty spotkania, w której to na murawę wszedł zamiast niego, Artur Boruc. Popularny polski golkiper rozegrał w swojej karierze w barwach narodowych łącznie 60. spotkań. Z tej okazji, jak również w geście pożegnania tuż przed rozpoczęciem spotkania, otrzymał on od Zbigniewa Bońka pamiątkową paterę z okazji wstąpienia do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Ten sam gest uznania spotkał ze strony władz PZPN Marcina Wasilewskiego, który także zaliczył 60. występów z drużyną narodową. Koledzy z drużyny natomiast pożegnali Jerzego Dudka tworząc szpaler, w momencie gdy opuszczał on plac gry.

Zapytany przez dziennikarzy jak zamierza świętować zwieńczenie kariery w reprezentacji odpowiedział: -Dziś będzie uroczysta kolacja z najbliższymi, rodziną oraz przyjaciółmi. Jutro spotkam się z chłopakami na jakiś torcik czy symboliczne piwko... choć może jednak nie, z uwagi na piątkowy mecz, z Mołdawią, powiedział z uśmiechem.

Natomiast odpowiadając na pytanie o potencjał reprezentacji, stwierdził, że reprezentacja Polski ma go w sobie bardzo dużo.-Reprezentację można porównać do wielkich klubów, gdzie jest mało czasu by się zgrać, a wyniki muszą być. Według Dudka młodzi robią niesamowite postępy, coraz więcej z nich gra w zagranicznych klubach i dlatego przyszłość ich widzi w jasnych barwach:-Chłopcy mają duży potencjał by być wartościowymi zawodnikami w przyszłości, podkreślił doświadczony reprezentant kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.