7418 miejsce

Zwycięstwo Polonii Warszawa na 105. urodziny

Sobotni wieczór przy Konwiktorskiej był okazją do podwójnego świętowania. Podopieczni Igora Gołaszewskiego odnieśli zwycięstwo 2:0 w meczu z Kotwicą Kołobrzeg, przełamując tym samym passę 9 spotkań bez zwycięstwa.

/ Fot. Zbigniew LuchcińskiJednocześnie „Czarne Koszule” obchodziły 105. Rocznicę swojego istnienia, w związku z czym na stadionie Polonii pojawiły się tłumy warszawiaków.

Na początku spotkania władze klubu uhonorowały najstarszych zawodników i kibiców Polonii Warszawa, dziękując im za lata poświęcone Polonii.

Spotkanie obydwu zespołów było meczem równorzędnych drużyn – Polonia przed spotkaniem zajmowała 15 miejsce, zaś Kotwica 16. Piłkarze Czarnych Koszul przystąpili do meczu niesieni dopingiem całego stadionu, zarówno Trybuny Głównej, jak i Kamiennej, gdzie najzagorzalsi sympatycy Polonii zaprezentowali podczas spotkania widowiskowe oprawy meczowe.

/ Fot. Extreme supportersPierwszą bramkę Polonia zdobyła w 22 minucie. Na skutek fatalnego nieporozumienia bramkarza Kotwicy, Roberta Błąkały z kolegą z zespołu, do pustej bramki trafia Michał Zapaśnik, i daje Polonistom prowadzenie w tym spotkaniu.
Na kolejnego gola sympatycy „Czarnych Koszul” musieli czekać do drugiej połowy. W 62. Minucie spotkania, Marcin Kluska w sytuacji sam na sam wykorzystał nadarzającą się okazję, i pokonał bramkarza Kotwicy, podwyższając prowadzenie Polonii na 2:0.

Ultrasi Polonii zaprezentowali kilka opraw meczowych, nawiązujących zarówno do 105. rocznicy powstania klubu, ale również do obecnej sytuacji w Polonii. Po spotkaniu kibice "Czarnych Koszul" zaprezentowali na bulwarach wiślanych efektowny pokaz pirotechniczny.
Polonia po zwycięstwie w meczu 16 kolejki II ligi, awansowała na 12 pozycję w tabeli. Najstarszy istniejący klub stolicy do miejsca dającego prawo do udziału w barażach traci 9 punktów.

POLONIA WARSZAWA 2:0 KOTWICA KOŁOBRZEG

Polonia Warszawa: Pusek, Kokot, Szabat (72' Bochenek), Choroś, Petasz, Nakrosius, Oświęcimka, Kluska (79' Sauczek), Marczak (61' Ćwik), Zapaśnik, Pawela (85' Wierzbowski)
Kotwica Kołobrzeg: Bąkała, Jagiełło (77' Paprocki), Szywacz, Załęcki, Witt, Świechowski (77' Zieliński), Paprzycki (60' Bartlewski), Sochań, Żmijewski (72' Janeczko), Kacprzycki, Giel
Bramki: 22' Zapaśnik, 64' Kluska
Kartki: 53' Choroś – 21' Załęcki
Sędzia: Paweł Kukla