Zwycięstwo Radwańskiej w Masters

Agnieszka Radwańska (WTA 10) wygrała mecz Grupy Białej w nieoficjalnych mistrzostwach świata w katarskiej Dausze. Polka pokonała Victorię Azarenkę (WTA 6) 4-6, 7-5, 4-1 (krecz Azarenki).

/ Fot. SERGEI CHIRIKOV/PAPAgnieszka Radwańska wygrała z wyżej notowaną Białorusinką w trzech setach. W extra prestiżowym turnieju Polka zainkasowała 200 tys. dolarów. Mecz przebiegał w dramatycznych okolicznościach. Polka grała fatalnie, przegrała pierwszego seta 4-6, w drugim Azarenka prowadziła już 5-2 i miała piłkę meczową. W tym momencie Radwańska przeszła niesamowitą metamorfozę. Zaczęła grać znakomicie - niezwykle szybko, precyzyjnie i odważnie. Wygrywając pięć kolejnych gemów z rzędu zwyciężyła w drugim secie 7-5. Trzeci set to dominacja Polki. Radwańska szybko osiągnęła przewagę, przede wszystkim dzięki znakomicie granym dropszotom. Przy stanie 4-1 Azarenka z powodu kontuzji poddała mecz.

To już drugie zwycięstwo krakowianki w prestiżowym turnieju w Dausze. W ubiegłym roku pokonała Rosjankę Kuznetsovą. Tym samym Polka utrzymała wysoką 10. pozycję w światowym rankingu na koniec sezonu. To już drugi tak udany rok w wykonaniu Polki. W tegorocznym cyklu rozgrywek Polka m.in. zagrała w finale w Pekinie, 2 półfinałach (Tokio i Linz) i fazie pucharowej Wimbledonu. Radwańska jako jedyna na świecie aż 10 razy osiągała fazę ćwierćfinałową turniejów z cyklu WTA.

Zwycięstwo Radwańskiej zakończyło fazę grupową turnieju WTA Championships w Dausze. W półfinale zagrają: Serena Williams z Caroliną Wozniacki oraz Jelena Janković z Venus Williams.