Zwycięstwo Realu Madryt w pierwszym półfinale Copa Del Rey

Real Madryt pokonał na wyjeździe FC Sevilla 1:0 i przybliżył się do finału Copa Del Rey.

Real Madryt pokonał w pierwszym półfinałowym meczu o puchar Copa Del Rey, FC Seville 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył Karim Benzema w 15 minucie spotkania.

Podsumowując całe widowisko można powiedzieć, iż wygrał zespół lepszy. Real Madryt za sprawą francuskiego gracza zdobył zwycięską bramkę już na samym początku meczu. W całym spotkaniu Sevilla nie pokazała się z dobrej strony, nie próbując nawet specjalnie się przeciwstawić. Najgroźniejsza akcja w ich wykonaniu miała miejsce pod koniec pierwszej połowy, gdy praktycznie z bramki piłkę wybił Raul Albiol. Nawet wiele powtórek z kamer telewizyjnych nie było w stanie stwierdzić, czy piłka całym obwodem wpadła do bramki. W drugiej połowie zdecydowaną przewagę miał Real Madryt, który nie wykorzystał wielu wyśmienitych sytuacji.

Zatem w rewanżu czeka nas raczej dobicie rywala przez Real Madryt niż walka drużyn, jak równego z równym. Dodatkowo handicapem dla Królewskich będzie to, iż mecz będą rozgrywali przed własną publicznością. A w finale będzie czekała FC Barcelona, która pokonała UD Almerię 5:0 (4:0) i nie ma się czego obawiać przed spotkaniem rewanżowym.