Zwycięstwo Ruchu Chorzów

W pierwszym spotkaniu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2:1.

/ Fot. By Sławek (Flickr: Fornalik Waldemar) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsJako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Chorzowa - w 25. minucie Przemysław Babiarz
kapitalnym uderzeniem pokonał Radosława Janukiewicza. Bramka ta może śmiało kandydować
do bramki kolejki jak nie sezonu. Podopieczni Waldemara Fornalika poszli za ciosem. Po zaledwie
2. minutach podwyższyli prowadzenie. Kapitalnie wyprowadzoną kontrę wykończył najlepszy strzelec Ruchu -
Grzegorz Kuświk. Było to jego 10. trafienie w sezonie.
Pogoń się jednak nie poddała - w 34. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Murawski, piłkę sparował
Putnocky,ale wprost pod nogi Marcina Robaka, który z najbliższej odległości umieścił
ją w siatce.
W drugiej połowie Pogoń starała się doprowadzić do wyrównania, ale mądzrze grający
piłkarze z Górnego Śląska nie dali sobie wydrzeć wygranej.

Składy:
Ruch: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Michał Helik, Paweł Oleksy, Marcin Malinowski - Bartłomiej Babiarz,
Łukasz Surma - Marek Zieńczuk (63. Jakub Kowalski), Filip Starzyński (90. Marek Szyndrowski),
Rołand Gigołajew - Grzegorz Kuświk (87. Eduards Visnakovs).
Pogoń: Radosław Janukiewicz - Hubert Matynia, Wojciech Golla, Michał Koj, Sebastian Rudol