Facebook Google+ Twitter

Zwycięstwo Skupnia w Sapporo

Wojciech Skupień wygrał piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego, rozgrywany w japońskim Saporro. Pozostali Polacy zaprezentowali się przeciętnie zajmując miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Jutro w norweskim Vikersund rozpocznie się pierwszy w tym sezonie konkurs lotów narciarskich. W jego cieniu, w dalekiej Japonii odbywają się zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, w których udział biorą czterej reprezentanci Polski: Wojciech Skupień, Marcin Bachleda, Rafał Śliż i Tomasz Pochwała.

Udział tego ostatniego zawodnika dziwi wielu kibiców skoków narciarskich w Polsce. Decyzja, aby wysłać Tomka na zawody do Japonii jest co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę prezentowaną przez niego przeciętną formę. Poza tym na słabo obsadzone konkursy japońskie powinien jechać zawodnik mogący realnie walczyć o zwiększenie kwot startowych dla naszej kadry. Należy podkreślić, że kwotę startową danego kraju (czyli liczbę zawodników danej narodowości występujących w konkursie) ustala się na podstawie rankingu CRL (Continental Ranking List). W tymże, w pierwszej pięćdziesiątce jest pięciu polskich zawodników, przy czym Marcin Bachleda i Krystian Długopolski są bliscy wypadnięcia z tego grona. W chwili obecnej Polacy dysponują standardową kwotą czterech skoczków mogących rywalizować w czwartym periodzie PK. Tomek prezentuje słabą formę, co, niestety, potwierdził podczas pierwszego japońskiego konkursu na skoczni HS-98 w Saporro. W gronie 33 zawodników zgłoszonych na start zajął 26. pozycję, powiększając swój dorobek o 5 punktów.

Niewiele lepiej spisał się Marcin Bachleda, nazywany przez wielu "diabełkiem". W seriach treningowych, które odbyły się w czwartek, to właśnie on skakał najlepiej z grona Polaków, jednak nie umiał tego potwierdzić w konkursie. 23. miejsce jest z całą pewnością poniżej jego obecnych możliwości. Przyzwoicie zaprezentował się Rafał Śliż, uczestnik tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni (walczył w trzech konkursach, dwukrotnie awansując do konkursu głównego). Rafał jest zawodnikiem perspektywitycznym, mającym swoje lepsze i gorsze momenty na skoczni. Początek tego sezonu był w jego wykonaniu bardzo udany. Ostatnio jednak wydaje się, że ma kłopoty z formą. W piątkowych zawodach zajął 11. miejsce. Pozytywem wartym odnotowania jest fakt, iż w drugiej serii poleciał na 95 metr, co było czwartą odległością tej serii.

Najlepiej zaprezentował się Wojtek Skupień, który wygrał piątkowe zawody! Jego drugi skok był bezapelacyjnie najlepszy w stawce 33 zawodników. Wojtek wylądował na 98 metrze! Miejmy nadzieję, że zakopiańczyk w następnych japońskich zawodach będzie walczył o wysokie miejsca i potwierdzi stabilizację wysokiej formy.

wyniki:
1. Wojciech Skupień 90.5m/98m (244 pkt)
2. Daniel Lackner (AUT) 90.5m/95.5m (242.5pkt)
3. Fumihisa Yumoto (JAP) 92m/96.5m (242 pkt)
---
11 Rafał Śliż 83m/95m (224.5pkt)
23 Marcin Bachleda 83.5m/90m (211 pkt)
26 Tomasz Pochwała 82.5m/85.5m (200,5 pkt)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.01.2007 13:21

I plus wędruje do zioma:))
Pozdro dla Publo, starego wyjadacza pióra:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.