Zwycięstwo SPR Lublin na koniec 2009 roku

Ostatni mecz tego roku w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Gościńskiego należy zaliczyć do udanych. Lublinianki odniosły kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem nad Startem Elbląg 36:27.

Pierwsze minuty meczu pokazały ogromną wolę walki i chęć zwycięstwa obu zespołów. Pojedynek był wyrównany, o czym świadczy choćby remisowy rezultat po kwadransie gry (7:7). Po pierwszej połowie "górą" były gospodynie, które zdołały uzyskać jedną bramkę przewagi (15:14). Po przerwie miejscowe przy dopingu publiczności radziły sobie zdecydowanie lepiej, co zaowocowało końcowym wynikiem. Ostatecznie SPR Lublin pokonał drużynę z Elbląga 36:27.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami sobotniego pojedynku okazały się: Sabina Włodek- 8 bramek (SPR Lublin) i Magdalena Dolegało- 7 bramek (Start Elbląg).

Tym samym lubelski zespół nie zawiódł swoich kibiców. Szczypiornistki z Lublina po raz drugi w tym sezonie wygrały ze Startem Elbląg i udowodniły, iż nieprzypadkowo zajmują pierwszą lokatę w ekstraklasie.