Facebook Google+ Twitter

Zwycięstwo Wisły w relacjach ogólnopolskich dzienników

W poniedziałkowych gazetach obszernie opisywano triumf Wisły Kraków w Ekstraklasie. Media podkreślają, że to już siódmy triumf krakowskiej drużyny pod wodzą Cupiała. Opisują także znakomitą atmosferę panującą zarówno na trybunach jak i na Rynku Głównym miasta.

Przegląd Sportowy / Fot. Fot. Remigiusz SzurekPrzegląd Sportowy: Wisła świętuje

"Wisła Kraków po raz dwunasty została mistrzem Polski. Krakowianie zapewnili sobie tytuł zwycięstwem 2:0 nad Śląskiem Wrocław" - czytamy w gazecie. "Biała Gwiazda znów świeci pełnym blaskiem. Jest to siódmy triumf wiślaków od chwili przejęcia klubu przez Bogusława Cupiała" - czytamy dalej. "Właściciel nie ukrywał swej radości. Po ostatnim gwizdku z cygarem w dłoni przyjmował liczne gratulacje. Wyglądał na rozluznionego i szczęśliwego, a w pierwszych słowach skierowanych do trenera Macieja Skorży nakreślił kolejny cel. Jest nim awans do Ligii Mistrzów, na który Cupiał czeka od ponad 11 lat..."

Dziennik Polski: Wisła pany!

Dziennik Polski / Fot. Fot. Remigiusz Szurek"Biała Gwiazda z dwunastym tytułem. W ostatnim meczu sezonu presja wyniku trochę spętała wiślakom nogi. Wspaniale z klubem pożegnał się Marek Zieńczuk, który pierwszego gola wypracował, a drugiego zdobył" - czytamy w Dzienniku Polskim.

Polska Gazeta Krakowska: Mistrzem jest Wisła!

Polska Gazeta Krakowska / Fot. Fot. Remigiusz Szurek"Ponad 40 tysięcy kibiców Wisły Kraków świętowało w sobotni wieczór wspólnie z piłkarzami w Rynku Głównym dwunasty tytuł mistrza Polski dla Białej Gwiazdy. Krakowianie nie zmarnowali wielkiej szansy, pokonali Śląsk Wrocław 2:0 i obronili mistrzowską koronę. Fetowanie mistrzostwa rozpoczęło się już na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. W Krakowie nikt bowiem nie dopuszczał myśli, że Wisła nie zdobędzie co najmniej jednego brakującego punktu. Już idąc na stadion można było zobaczyć liczne grupy kibiców, a śpiewy o tym, że Wisła jest mistrzem Polski, niosły się zewsząd".

Dziennik Polska, Europa, Świat: Siódma wygrana Cupiała

Dziennik- Polska, Europa, Świat / Fot. Fot. Remigiusz Szurek"Rozgrywki ekstraklasy dawno nie były tak pasjonujące do samego końca jak obecne. Najwięcej dramatów było w Poznaniu i Zabrzu, największa radość panowała natomiast w Krakowie. Zgodnie z oczekiwaniami mistrzem Polski została Wisła- po raz siódmy, odkąd w klubie pojawił się Bogusław Cupiał" - czytamy w "Dzienniku". "O zwycięstwie Białej Gwiazdy w sobotę wieczorem wiedział cały Kraków. Na rynku zebrało się blisko 40 tys. kibiców Wisły. Jeden z nich wspiął się na pomnik Adama Mickiewicza, z którego powiewał flagą, kilkunastu innych obległo cokół, wokół płonęły race. Nowo koronowani mistrzowie Polski przyjechali na rynek otwartym autobusem, a następnie stanęli na balkonie sukiennic i wraz z fanami śpiewali klubowe piosenki" - czytamy dalej. "Radość kibiców Wisły była tym większa, że z ekstraklasą pożegnał się ich odwieczny rywal Cracovia. Feta trwała kilkadziesiąt minut. Na koniec piłkarze zaśpiewali: A teraz idziemy na jednego, i pożegnali się z kibicami..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

no proszę, takiego podsumowania jeszcze nie widziałem tutaj :) fajny art :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz brawa z Warszawy dla Wisły za mistrzostwo Polski.

I wielki żal, że mój Górnik nie dał rady...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.